Informacje prasowe


10.02.2020

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium wśród Najbardziej Wiarygodnych w Polskiej Gospodarce

W drugiej edycji gali nagród i wyróżnień Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce agencja ISBnews uhonorowała firmy i instytucje, które szczególnie wyróżniły się w roku 2019. Bank Millennium otrzymał nagrodę w kategorii Najbardziej Wiarygodna Instytucja Finansowa, za sprawnie przeprowadzoną fuzję z Euro Bankiem.

Nagrodę odebrał Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium, podczas uroczystej gali 6 lutego w Warszawie. – Cieszymy się, że jakość i sprawność naszej pracy, której efektem jest doskonale przeprowadzone połączenie dwóch instytucji, została uhonorowana tak zaszczytnym tytułem. To nagroda dla wszystkich zaangażowanych w ten wielki projekt – dzięki codziennemu wysiłkowi pracowników łączących się organizacji dziś jesteśmy jeszcze silniejsi i obsługujemy klientów w większym banku, niezmiennie stawiającym na najwyższą jakość świadczonych usług – powiedział Joao Bras Jorge.

Fuzja Banku Millennium z Euro Bankiem, zakończona fuzją operacyjną w listopadzie 2019 r., to jedno z najszybciej przeprowadzonych połączeń banków w Polsce. Fuzja skokowo zwiększyła potencjał rozwojowy banku. Po połączeniu, na koniec 2019 roku, Grupa Banku Millennium obsługiwała 2,6 mln aktywnych klientów detalicznych. Przejęcie Euro Banku jest zgodne ze strategią Banku Millennium na lata 2018–2020 i jest kolejnym ważnym krokiem w rozwoju instytucji, która w czerwcu 2019 r. obchodziła 30. rocznicę istnienia.