Informacje prasowe


03.10.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium współfinansuje wyjazd MIONSZ do Doliny Krzemowej

Już wkrótce MIONSZ, studencki startup z Centrum coworkingu 317G w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie pojedzie do Doliny Krzemowej na światowy finał konkursu Enactus World Cup 2018. Bank Millennium, twórca przestrzeni 317G, w której powstawała koncepcja MIONSZU, współfinansuje podróż studentów do Kalifornii.

Podczas światowego finału konkursu Enactus, który odbędzie się w dniach 9-11 października w San Jose w Kalifornii Polskę będzie reprezentowało 22 studentów SGH, którzy wygrali polską edycję turnieju. Bank Millennium, partner SGH, który od ponad roku wpiera studentów w ich innowacyjnych przedsięwzięciach ufundował pięć stypendiów dla uczestników wydarzenia w łącznej kwocie ponad 30 tys. zł. Enactus to międzynarodowy program w ramach którego studenci wspierani przez biznes i uczelnie tworzą projekty i startupy na rzecz lokalnych społeczności. Organizacja działa w 36 krajach na świecie.

Misją projektu MIONSZ jest redukcja ilości marnowanej w Polsce żywności oraz przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia społecznego. Projekt zakłada produkcję naturalnych soków z owoców i warzyw, które mimo zdatności do spożycia nie są sprzedawane, ze względu na nieatrakcyjny wygląd. W ten sposób marnuje się w Polsce ponad 9 milionów ton żywności, z czego 65 procent to warzywa i owoce.

MIONSZ zrodził się w Centrum coworkingu 317G, które powstało dzięki partnerskiej współpracy Banku Millennium i SGH. Od momentu otwarcia w marcu br., Centrum 317G umożliwia swobodną pracę studentów i absolwentów, którzy założyli lub planują założyć własny startup oraz chcą zderzyć swoje pomysły z rzeczywistością biznesową. Istnieje tam również możliwość uczestnictwa w specjalnych programach umożliwiających najlepszym pozyskanie realnego finansowania. Studenci mogą też liczyć na konsultacje najlepszych praktyków biznesu, również z Banku Millennium. Eksperci banku oferują wiedzę i doświadczenie z dziedziny zarządzania, finansów, nowych technologii, bezpieczeństwa IT i innowacji.

Bank Millennium życzy studentom powodzenia w konkursie i wdrożenia przedsięwzięcia na rynek!