Informacje prasowe


23.05.2016

Bank Millennium wspiera rozwój polskich programistów na DevCamp

W dniach 21 i 22 maja, na Stadionie Narodowym w Warszawie, w nowoczesnej siedzibie Buisness Link, odbył się DevCamp – spotkanie dla programistów chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie nowoczesnego developmentu. Sponsorem Głównym wydarzenia był Bank Millennium. Uczestnicy DevCampu mogli skorzystać z doświadczenia specjalistów IT banku, a także wziąć udział w przygotowanej przez nich sesji merytorycznej oraz zadaniu programistycznym. Dla autorów najciekawszych rozwiązań, będących rezultatem 24-godzinnego hackathonu pod kierunkiem mentorów z Banku Millennium, czekały atrakcyjne nagrody.

DevCamp podzielono na trzy strefy merytoryczne, w ramach których odbyły się wykłady, sesje networkingoweoraz hackathon. Strefa FINTECH, w którą merytorycznie zaangażowani byli eksperci Banku Millennium, pozwoliła lepiej poznać problematykę e-bankowości, mobile bankingu czy blokchaina. Strefa LANG przeznaczona była dla programistów zainteresowanych niszowymi językami, jak Elixir, R czy Rust. W strefie ALGO poruszano zagadnienia związane z big data, natural language processing, machine learning i przetwarzaniem sygnałów.

„Cenne jest to, że te zespoły, które dotrwały do końca faktycznie zaprezentowały działające aplikacje. Każda z nich ma pewien potencjał biznesowy, więc teraz tylko od uczestników zależy, czy będą kontynuować i próbować przekuć to w dojrzałą, komercyjną aplikację. Takie wydarzenie to doskonała okazja by nawiązać nowe znajomości, poznać ciekawe technologie i sprawdzić się w czymś nowym.” – powiedział Konrad Kokosa, specjalista IT z banku Millennium, prowadzący sesję Fintech.

Podczas drugiego dnia DevCampu uczestnicy hackatonu, pracujący w zespołach, prezentowali swoje osiągnięcia. W skład komisji oceniającej projekty weszli: Adam Mańka - przedstawiciel Banku Millennium oraz szef zespołu oceniającego Adrian Gawryszewski - PwC, mentor z grupy ALGO Maciej Bryński - InnovationInIT, mentor z grupy ALGO Łukasz Bociański - NextApps, przedstawiciel organizatorów i mentor z grupy LANG.

Jury nagrodziło 3 zespoły. Każdy z nich otrzymał robota BB-8. Dodatkowo grupa , w prowadzonej przez Piotra Skopińskiego, Konrada Kokosę i Jakuba Sołtysa sesji Fintech , prezentująca rozwiązanie FalconFX, otrzymała od Banku słuchawki bezprzewodowe.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 70 programistów.