Informacje prasowe


22.02.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium wspiera rozwój międzykulturowy

Bank Millennium już po raz trzeci przyznał stypendium dla najlepszego studenta studiów licencjackich w zakresie portugalistyki. Tym razem najlepszym studentem okazała się Anna Kozłowska.

― Już po raz trzeci nagradzamy najlepszego studenta w zakresie portugalistyki. To stypendium ma dla nas głębsze znaczenie, ponieważ mamy swój udział w rozwoju i zdobywaniu międzykulturowego doświadczenia polskich studentów i w ten sposób popularyzowaniu języka i kultury portugalskiej w Polsce. Bank od lat uczestniczy w różnego rodzaju projektach edukacyjnych bo wiemy, że takie działania procentują w przyszłości ― powiedział Jacek Chmielewski, Dyrektor Departamentu Kadr Banku Millennium.

Stypendium jest efektem podpisanego w 2016 roku 3-letniego porozumienia, którego celem, jest wspieranie rozwoju i poszerzanie doświadczeń międzykulturowych polskich studentów, popularyzacja nauczania języka i kultury portugalskiej w Polsce. Porozumienie mówi również o przyznawaniu stypendiów naukowych umożliwiających naukę w Portugalii oraz nagradzanie najlepszych studentów w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Anna Kozłowska wykorzysta stypendium na wyjazd do Portugalii latem tego roku, gdzie weźmie udział w miesięcznym kursie języka i kultury portugalskiej.

Instytut Camões jest instytucją, która upowszechniania nauczanie języka i kultury portugalskiej za granicą oraz promuje język portugalski w świecie. Głównym akcjonariuszem Banku Millennium jest Millennium bcp, największy prywatny bank w Portugalii.