Informacje prasowe


22.09.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium wspiera paraolimpijki

Już po raz drugi w ramach wsparcia dla paraolimpijek przygotowujących się do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, Bank Millennium ufundował stypendium dla jednej z zawodniczek. Bank zasilił zbiórkę na ten cel we współpracy z fundacją Martyny Wojciechowskiej Unaweza oraz akcją #CorinneRunsForGood.

By wesprzeć akcję #CorinneRunsForGood, jej inicjatorka postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie 4 DESERTS RUN, na który składają się biegi przez 4 pustynie - łącznie tysiąc kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach. Do biegu pozostały już tylko 3 dni (początek 4 DESERTS RUN 25 września).

Również w tym roku chcemy wspierać paraolimpijki i wspólnie z fundacją Unaweza umożliwić im dalsze sportowe i życiowe sukcesy. Ponownie mówimy wielkie TAK akcji #CorinneRunsForGood i fundujemy stypendium jednej z 8 polskich i 2 ukraińskich sportsmenek. W tym roku ze względu na wojnę w Ukrainie wspieramy również zawodniczki z tego kraju, które mimo wojennego koszmaru nadal chcą walczyć o swoją kondycję i olimpijski medal. Wierzę, że spełnią swoje marzenia, a stypendium pomoże im przygotować się fantastycznie do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Osobiście trzymam za nie kciuki! – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Kobiety z niepełnosprawnościami, które mimo zmagań ze swoimi barierami ciężko trenują, by zdobywać medale na Igrzyskach Paraolimpijskich oraz Corinne Klajda – biegaczka, która postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie, by zainteresować innych sytuacją paraolimpijek, nie mogły pozostać obojętne Bankowi Millennium.

W tym roku Bank ponownie przekazał fundacji Unaweza środki na pokrycie kosztów półtorarocznego stypendium dla jednej z parasportsmenek, tym razem z Ukrainy. - Dobroczynność rozumiemy jako realne, prawdziwe zaangażowanie i pomaganie najbardziej potrzebującym, a w tym roku z pewnością są to Ukrainki i Ukraińcy, obywatele walczącego z realnym zagrożeniem narodu. Ze względu na wojnę wspieramy więc zawodniczkę z Ukrainy, która mimo wojennego koszmaru nadal chce walczyć o swoją kondycję i olimpijski medal. Jesteśmy przekonani, że odniesie sukces – dodała Iwona Jarzębska, dyrektor departamentu PR w Banku Millennium.

Corinne Klajda pochodzi z Mauritiusa, skąd w 1989 roku wyruszyła na stypendium naukowe do Chin. Tam poznała swojego męża, Marka. Od ponad 20 lat mieszka w Polsce, w której połknęła bakcyla biegania i zaczęła intensywnie myśleć nad tym, jak poprzez bieganie pomóc innym. Wtedy zrodził się pomysł na wsparcie kobiet i charytatywną zbiórkę. Skontaktowała się z Fundacją Unaweza Martyny Wojciechowskiej, została ambasadorką polskich paraolimpijek i w ten sposób powstała akcja #CorinneRunsForGood.