Informacje prasowe


10.05.2017

Bank Millennium wspiera nowe technologie podczas 14. Millennium Docs Against Gravity Film Festival

Co łączy filmy dokumentalne i Bank Millennium? ― nowe technologie. Największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych, Millennium Docs Against Gravity, otworzył się na nowe technologie i wprowadził do programu seanse filmowe w technice VR (wirtualnej rzeczywistości).

― Mamy wspólny mianownik z festiwalem: innowacyjność. A my mamy sporo do powiedzenia na temat innowacyjnych rozwiązań, szczególnie w bankowości elektronicznej. Wiele z nich wdrażamy jako pierwsi na rynku. Nowe technologie to filar naszej działalności. Wprowadzenie do festiwalu pokazów filmów w technologii VR jest dużym przełomem. Wirtualna rzeczywistość daje zupełnie nową jakość obcowania ze sztuką filmową obrazem i dźwiękiem oraz prezentowanymi treściami ― mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

Podczas 14. edycji Millennium Docs Against Gravity odbędą się cztery pokazy kina VR w trzech miastach: 14 maja we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Festiwalowym, 19-20 maja w Warszawie w Kinotece i 21 maja w Gdyni, w Gdyńskim Centrum Filmowym. Zapisy na seanse na kontakt@againstgravity.pl.

VR to nowy sposób doświadczania i przeżywania emocji, jakich dostarcza sztuka filmowa. Bankowość również sięga po emocje oraz atrakcyjny model kreacji i prezentacji swoich produktów. Przykładem jest technologia rozszerzonej rzeczywistości, którą Bank Millennium jako pierwszy na rynku zaczął wykorzystywać do promowania wysoko oprocentowanej lokaty oszczędnościowej.
Specjalny baner na stronie internetowej banku pokazuje standardowe warunki depozytu, ale każdy klient, który skorzysta z opcji rozszerzonej rzeczywistości, zobaczy coś innego. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci mogą w prosty i zaskakujący sposób założyć i zyskać wysokie oprocentowanie na Lokacie zakładanej w swoim telefonie. Lokata w technologii rozszerzonej rzeczywistości cieszy się dużą popularnością.

Bank Millennium od 12 lat jest partnerem festiwalu. Od 2016 roku jest także mecenasem tytularnym. 14. Millennium Docs Against Gravity Film Festival odbędzie się w dniach 12-26 maja w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni i Bydgoszczy. W tym roku poszerzamy zasięg festiwalu o Lublin. Wzorem ubiegłych lat odbędzie się również Weekend z Millennium Docs Against Gravity w 20 innych miastach w całej Polsce.

Więcej o festiwalu na: www.docsag.pl