Informacje prasowe


18.08.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium wspiera najstarszy festiwal kabaretowy w Polsce

Od 18 do 21 sierpnia Lidzbark Warmiński będzie gościł najlepszych polskich kabareciarzy i stand- uperów, którzy rozbawią publiczność w ramach 43. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. Wieloletnim sponsorem jednego z najważniejszych wydarzeń polskiej sceny kabaretowej jest Bank Millennium.

„…i śmiech niekiedy może być nauką”. Te słowa Ignacego Krasickiego, przez wielu nazywanego „księciem poetów polskich”, przyświecają uczestnikom organizowanego w Lidzbarku Warmińskim corocznego przeglądu kabaretowego Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. Bank Millennium od lat sponsoruje to wydarzenie, stanowiące jeden z ważniejszych punktów na mapie miłośników satyry i dobrego humoru.

- Blisko pięćdziesięcioletnia historia Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry doskonale pokazuje, jak ważną rolę w polskiej kulturze pełni forma sztuki widowiskowej znana jako kabaret. Przez kilka dni Lidzbark Warmiński staje się nie tylko najbardziej roześmianym miastem w Polsce, ale również miejscem, w którym młodzi artyści mogą postawić ważny krok w rozwoju swojej kariery scenicznej. Cieszymy się, że jako Bank Millennium możemy wspierać kulturę zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym - mówi Dariusz Spirydowicz, dyrektor regionalny.

Wystąpienia kabaretów i stand-uperów odbędą się w Lidzbarskim Domu Kultury oraz na scenie Amfiteatru Miejskiego. W ramach 43. edycji najstarszego festiwalu kabaretowego w Polsce publiczność obejrzy występy aż ośmiu kabaretów, m.in. Kabaretu Moralnego Niepokoju – tegorocznych gospodarzy Kabaretowej Nocy pod Gwiazdami.

Pełny program Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry znajduje się na: https://lidzbarskidomkultury.pl/ogloszenia/43-lidzbarskie-wieczory-humoru-i-satyry.htmllink otwiera się w nowym oknie

Bank Millennium od trzydziestu lat wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Jako mecenas kultury 360° promuje ją w niemal wszystkich formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Wsparcie Banku dotyczy zarówno kultury niszowej, jak i popularnej. Stawiając na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach, od 17 lat wspieramy największy w Polsce festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundowaliśmy nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. Ponad dekadę byliśmy mecenasem „Pereł Millennium” ― inicjatywy, której celem była produkcja, promocja i prezentacja wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Ponad dwadzieścia lat trwa współpraca Banku Millennium z organizatorami Złotej Tarki - jednego z najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce. Wsparciem Banku Millennium były objęte takie inicjatywy kulturalne jak Gdański Festiwal Muzyczny, Festiwal „Dwa Teatry”, Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej, Bella Skyway Festival czy festiwal Sacrum Profanum.