Informacje prasowe


11.06.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium w programie „Dobry start”

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. Bank Millennium włączył się do programu i już od 1 lipca br. klienci Banku Millennium będą mogli złożyć wniosek o świadczenie w serwisie bankowości internetowej Millenet. „Dobry start” to kolejny po „Rodzina 500 plus” rządowy program wsparcia polskich rodzin, w którym uczestniczy Bank Millennium.

W ramach programu „Dobry start” rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Wyprawkę otrzymają uczniowie do ukończenia przez nie 20 roku życia lub, w przypadku niepełnosprawności, do ukończenia przez nie 24 roku życia. Świadczenie przyznawane jest bez względu na dochód rodziny.

Wniosek o świadczenie będzie można składać online od 1 lipca do 30 listopada br. online przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną banków, m.in. Banku Millennium. Procedura wnioskowania została uproszczona do minimum. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także drogą tradycyjną (w wersji papierowej). Co istotne, wnioski o świadczenie będzie można składać do 30 listopada.

Termin wypłaty świadczenia:

  • W przypadku prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków złożonych do 31 sierpnia br., gminy wypłacą świadczenie najpóźniej 30 września br.
  • Dla prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków Dobry start złożonych od 1 września do 30 listopada br. gminy wypłacą świadczenie najpóźniej w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mrpips.gov.pl/DobryStart