Informacje prasowe


17.07.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium w pierwszej dziesiątce XVII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Bank Millennium po raz kolejny plasuje się w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm – prestiżowego zestawienia największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. W klasyfikacji ogólnej Bank Millennium awansował o dwie pozycje względem ubiegłego roku.

– To już kolejny rok, kiedy poprawiamy swoją pozycję w pierwszej dziesiątce uczestników Rankingu Odpowiedzialnych Firm. To dla nas potwierdzenie, że założenia odpowiedzialnego zarządzania, które przyjęliśmy w ramach strategii banku są konsekwentnie realizowane, a także zauważane i doceniane przez rynkowych ekspertów. Gratulujemy liderom zestawienia i zapewniamy, że w Banku Millennium inicjatywy w obszarze zrównoważonego rozwoju mają najwyższą pozycję w agendzie naszych priorytetów – mówi Magdalena Trzynadlowska, dyrektorka Biura Zrównoważonego Rozwoju w Banku Millennium.

Bank Millennium uplasował się na szóstym miejscu w klasyfikacji ogólnej, gdzie względem ubiegłego roku awansował o dwie pozycje. W kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy Bank zajął piąte miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym.

Bank intensywnie rozwija swoją ofertę produktową, która wspiera zrównoważony rozwój. Są to inicjatywy obejmujące finansowanie projektów przyjaznych dla środowiska, w tym projektów związanych z zastąpieniem energetyki węglowej niskoemisyjnymi źródłami energii. Inspiruje pracowników do proekologicznych zachowań na co dzień, a także udziału w ekowolontariacie w ramach najnowszej akcji Our People ’23 – Save The Planet. Ważnym kamieniem milowym w realizacji strategii ESG Banku Millennium było między innymi obniżenie emisji własnej gazów cieplarnianych o ponad 50% w stosunku do 2020 roku. Ponadto Bank wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz jest sygnatariuszem Karty Różnorodności. A to tylko niektóre z podejmowanych działań.

Zagadnienia ESG stanowią jeden z filarów strategii biznesowej Banku Millennium i są realizowane w codziennej działalności firmy. W 2022 roku Bank przyjął „Strategię ESG Grupy Banku Millennium na lata 2022-2024”, która stanowi rozwinięcie i uszczegółowienie celów środowiskowych, społecznych oraz z zakresu ładu korporacyjnego zaprezentowanych w strategii na lata 2022 - 2024 “Millennium 2024: Inspirują nas ludzie”. Działania w ramach przyjętej strategii ESG obejmują trzy główne grupy interesariuszy: klientów, pracowników i społeczeństwo.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to coroczna inicjatywa, oparta na wynikach z obszaru zrównoważonego rozwoju prezentowanych przez firmy. Ocenie podlegają ogólne informacje o charakterze strategicznym, obejmujące wybrane działania w obszarach ochrony środowiska i społecznym, a także w zakresie ładu korporacyjnego. Partnerami Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2023 są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna, a partnerem merytorycznym jest Deloitte.