Informacje prasowe


05.10.2016

Bank Millennium w Jury konkursu BAI Global Banking Innovation Awards

BAI Global Banking Innovation Awards to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów adresowanych do globalnych innowatorów ze świata finansów. W tym roku, 5 i 6 października w Chicago na uroczystej gali towarzyszącej konferencji BAI Beacon, poznamy nagrodzonych oraz najlepsze rozwiązania przyszłości.

W Jury konkursu, które ocenia najlepszych innowatorów spośród wybranej już grupy 15 finalistów obecny jest również Bank Millennium, reprezentowany przez Ricardo Camposa, dyrektora Departamentu Bankowości Elektronicznej.

- Jestem zaszczycony, że jako członek kapituły konkursowej mogę brać udział w tym wydarzeniu, którego celami są zrozumienie potrzeb klienta przyszłości oraz budowanie dla niego odpowiednich rozwiązań, nawet jeśli oznacza to zburzenie dotychczasowych modeli oraz sposobu myślenia – mówi Ricardo Campos.

Przed kapitułą składającą się z prominentnych wizjonerów świata finansów trudny wybór. O nagrodę rywalizują globalne tygrysy nowoczesności w finansach, w aż dziewięciu kategoriach, odpowiadających różnym rozwiązaniom, takim jak np. przełomowa innowacja w bankowości, czy innowacja w usprawnianiu procesów wewnętrznych.

- BAI umożliwia spotkanie globalnych innowatorów, którzy mają możliwość zaprezentowania na tak dużym forum własnych rozwiązań. BAI wspiera rozwój innowacyjności, pokazuje trendy, umożliwia wymianę doświadczeń, a tym samym daje sygnał finansistom do bycia przygotowanym na potrzeby klienta przyszłości, aby nie szukał innego dostawcy innowacyjnych rozwiązań. Można powiedzieć, że BAI kształtuje sektor finansowy jutra. Jestem dumny, że mogę brać udział w tym wydarzeniu – dodaje Ricardo Campos.

Organizator wydarzenia, Bank Administration Institute (BAI), jest renomowanym stowarzyszeniem zrzeszających instytucje finansowe z wielu krajów. Od ponad 90 lat wpływa na kształt oraz rozwój światowej gospodarki, prowadząc i publikując badania, będące źródłem wszechstronnej wiedzy o bankowości, aktualnych wyzwaniach i trendach dotyczących przyszłości w instytucjach finansowych.