Informacje prasowe


04.03.2016

Bank Millennium w indeksie WIG30

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła nowe składy podstawowych indeksów warszawskiej Giełdy. Bank Millennium znalazł się w składzie indeksu WIG30.

Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku jako pierwszy bank w Polsce. Członkostwo w składzie Indeksu giełdowego WIG30 to dla Banku Millennium duży prestiż. To jeden z istotnych mierników kondycji polskiej gospodarki. Indeks obejmuje największe i cieszące się zainteresowaniem inwestorów spółki - powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium. Spodziewamy się przede wszystkim dalszej poprawy płynności obrotu akcjami Banku Millennium i lepszej ich wyceny - dodał.

Indeks WIG30 został po raz pierwszy opublikowany przez Giełdę Papierów Wartościowych 23 września 2013 i obejmuje 30 największych i najbardziej płynnych  spółek z Głównego Rynku GPW. Jest to indeks cenowy, co oznacza że  jest obliczany na podstawie cen zawartych transakcji. Nie obejmuje dochodów wynikających z praw poboru oraz dywidend. W jego skład nie może wchodzić więcej niż 7 spółek z tego samego sektora gospodarki, a udział jednej z notowanych w indeksie spółek, nie może przekraczać 10% jego kapitalizacji.

Uczestnikami indeksu WIG30 są spółki z najwyższą pozycją w rankingu wyznaczanym w oparciu o dane po ostatniej sesji stycznia, kwietnia, lipca i października. Ranking indeksów został sporządzony po sesji 19 lutego br. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu, zaś wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 18 lutego 2016 r.

Zmiany zostaną wprowadzone od 18 marca.