Informacje prasowe


07.10.2016

Bank Millennium w Chicago, w prestiżowym gronie ekspertów wybiera globalnych liderów innowacyjności

Bank Millennium, reprezentowany przez Ricardo Camposa, dyrektora Departamentu Bankowości Elektronicznej, uczestniczył w obradach Jury międzynarodowego konkursu BAI Global Banking Innovation Awards w Chicago. Prestiżowe grono 13 ekspertów innowacji z całego świata ogłosiło wyniki obrad podczas uroczystej gali.

Gala rozdania nagród odbyła się 5 października. Ricardo Campos, jako członek kapituły konkursowej, wybierał innowatorów w dziewięciu kategoriach. Laureatów oceniano na podstawie oryginalnego podejścia do prezentowanych rozwiązań w zakresie zarówno produktów jak i usług, które w ich ocenie budują obraz sektora finansowego przyszłości oraz wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta jutra.

Konkurs BAI Global Banking Innovation Awards, w którym mam zaszczyt uczestniczyć jako członek Jury, docenił wartość innowacyjności w sektorze finansów oraz jej wpływ na rozwój naszego sektora – mówi Ricardo Campos, z Banku Millennium.

Na liście nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu znalazły się podmioty oraz organizacje proponujące innowacyjność i szukające dla niej niszy w wielu obszarach.

W tym roku wybór padł na rozwiązania z zastosowaniem „sztucznej inteligencji”, biometrii oraz innowacji, w szeroko rozumianym obszarze CSR. Zwłaszcza w tej pierwszej dziedzinie panuje tendencja wzrostowa, nie tylko w zaawansowanych technologicznie krajach, takich jak Japonia, ale także w Hiszpanii, z systemem Watson, który pośredniczy w kontakcie pomiędzy maszyną a człowiekiem oraz w Polsce, gdzie automatyzacja usprawnia procesy windykacyjne, za co Alior Bank w tym konkursie otrzymał nagrodę. W kontekście bezpieczeństwa cyfrowego, coraz większą rolę odgrywa również biometra. Dobre praktyki w tej dziedzinie pokazał Wells Fargo ze Stanów Zjednoczonych, który w obszarze bankowości mobilnej zaproponował identyfikację na podstawie skanowania oka – dodaje Ricardo Campos.

Obserwując listę nagrodzonych można wywnioskować, że innowacyjność wcale nie musi być utożsamiana tylko i wyłącznie z nowoczesną technologią, ale jest nią również poszukiwanie rozwiązań w niestandardowych obszarach. W tym kontekście na listę nagrodzonych trafił turecki TEB Bank, który zawładnął strefą CSR. Innowacyjność polega tu na oryginalnym podejściu do ubankowienia kobiet w Turcji, grupy dotychczas niedocenianej i marginalizowanej. Reasumując, innowacyjność wyraźnie chadza różnymi ścieżkami.

Organizator wydarzenia, poświęconego najważniejszym zagadnieniom wpływającym na sektor usług finansowych, Bank Administration Institute (BAI), jest renomowanym stowarzyszeniem zrzeszającym instytucje finansowe z wielu krajów, które wpływa na rozwój światowej gospodarki i kształtuje trendy dotyczące przyszłości w instytucjach finansowych.