Informacje prasowe


14.02.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium w 30-lecie mecenatu kultury nagrodzony „Dźwigaczem Kultury”

Bank Millennium już po raz czwarty został wyróżniony przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za mecenat nad festiwalem Sacrum Profanum, który wspiera nieprzerwanie od 2012 roku.

Dźwigacze Kultury są przyznawane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe od siedmiu lat. KBF nagradza i wyróżnienia firmy, które wspierają proces tworzenia życia kulturalnego Krakowa i tym samym przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku miasta. Bank Millennium już po raz czwarty został Dźwigaczem Kultury za swoją działalność na rzecz kultury. Wyróżnienie w imieniu Banku Millennium odebrała Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public relations. Gościem honorowym gali był prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

W tym roku Banku Millennium świętuje 30-lecie mecenatu kultury i bardzo nas cieszy to, że w tym jubileuszowym roku jesteśmy tutaj na Dźwigaczach Kultury i mamy możliwość pochwalić się naszym wkładem w rozwój życia kulturalnego w Polsce — powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Public Relations Banku Millennium, po odebraniu nagrody. — Zakładamy, że kultura ma wiele twarzy i wiele odmian. Wierzymy w różnorodność, również w kulturze, dlatego stawiamy na sponsorowanie programów kulturalnych w formule 360 stopni, od niszowej po masową, od lokalnej po regionalną i wszystkie odmiany kultury są z naszej perspektywy istotne, bo docierają do różnej publiczność, różnych grup naszych partnerów i klientów, różnych grup polskiego społeczeństwa. Dlatego jesteśmy partnerem Sacrum Profanum od wielu lat, ale też szukamy innych wydarzeń, lokalnych, ale takich które cieszą się zainteresowaniem Polaków — dodała.

Krakowskie Biuro Festiwalowe współpracuje z Bankiem Millennium już od 7 lat. Bank Millennium jest taką marką, partnerem, który wspiera, ale nie ingeruje w program festiwalu Sacrum Profanum. Jestem przekonana, że ta długa relacja i wzajemne zrozumienie, spowoduje, że nasza współpraca będzie trwała jeszcze wiele lat. Bank Millennium jest partnerem długofalowym, co ma ogromne znaczenie przy współpracy z partnerami. Jest mecenasem, który wspiera kulturę na wielu płaszczyznach i zawsze promuje projekty, które wspiera — powiedziała Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany już trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Stawia na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 13 lat jest partnerem, a od 3 lat sponsorem tytularnym największego w Europie festiwalu filmu dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat był mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 16 lat sponsoruje Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Był związany z Gdańskim Festiwalem Muzycznym. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych. Od 8 lat jest z Bella Skyway Festival, a od 7 lat z Sacrum Profanum.