Informacje prasowe


08.08.2017

Bank Millennium umożliwił tokenizację wszystkich rodzajów kart płatniczych

Bank Millennium, jako jeden z pierwszych banków na polskim rynku, umożliwił tokenizację kart płatniczych, czyli utworzenie wirtualnego odpowiednika plastikowej karty debetowej, kredytowej lub przedpłaconej. Dzięki temu wszyscy posiadacze kart płatniczych Banku Millennium mogą wygodnie płacić telefonem zbliżeniowo w technologii HCE (ang. Host Card Emulation). Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Europie, który w swoim własnym rozwiązaniu płatniczym wykorzystuje tokenizację Visa.

Klienci Banku Millennium mogą za pośrednictwem aplikacji mobilnej w szybki i łatwy sposób stworzyć wirtualny odpowiednik posiadanej przez siebie karty płatniczej (debetowej, kredytowej lub przedpłaconej) i korzystać z niego równolegle z plastikową, tradycyjną kartą. Wirtualizacja karty oraz korzystanie z usługi są bezpłatne.

Parametry karty wirtualnej będą identyczne z tymi przypisanymi do jej plastikowego odpowiednika. Oznacza to, że nie trzeba będzie ustalać dodatkowych PIN-ów, ustanawiać nowych limitów, a zastrzeżenie karty plastikowej będzie równoznaczne z zastrzeżeniem karty wirtualnej. Nie ma zatem konieczności wydawania osobnej karty do płatności telefonem, jednak dla klientów zainteresowanych uzyskaniem nowej, w pełni wirtualnej karty, w aplikacji istnieje możliwość wydawania niezależnych, tylko wirtualnych kart debetowych.

- Liczba użytkowników bankowości mobilnej w Banku Millennium wzrosła przez ostatni rok o 42%. Stale wzbogacamy naszą aplikację o nowe rozwiązania, ułatwiające codzienne życie klientów. Zespoły specjalistów Banku Millennium i firmy Visa wspólnie pracowały nad nowo uruchomioną usługą tokenizacji kart płatniczych. Co istotne, proces tokenizacji odbywa się w całości ramach aplikacji mobilnej banku, bez korzystania z rozwiązań firm trzecich. Jestem przekonany, że ta nowoczesna, a przy tym niezwykle prosta, wygodna i bezpieczna metoda płatności, będzie chętnie wykorzystywana przez naszych klientów – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

- Gratulujemy Bankowi Millennium i doceniamy wysiłek włożony przez bank w to skomplikowane wdrożenie. Dzięki naszej współpracy Polska jest pierwszym krajem w Europie, gdzie wprowadzone zostało własne rozwiązanie płatnicze banku bezpośrednio oparte o tokenizację Visa. Jako Visa umożliwiamy swoim partnerom wdrażanie bezpiecznych rozwiązań płatniczych zgodnych z ich wizją rozwoju. Jednocześnie, dzięki tokenizacji, wydawcy kart Visa mogą korzystać z rozwiązań tworzonych przez firmy technologiczne i inne nowe podmioty działające na rynku płatniczym – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Klienci, którzy utworzą w aplikacji Banku Millennium wirtualny odpowiednik swojej karty płatniczej lub nową, całkowicie wirtualną kartę, będą mogli zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe. Wystarczy odblokować i przyłożyć telefon do terminala płatniczego, tak samo jak w przypadku płatności tradycyjną kartą zbliżeniową. W przypadku transakcji powyżej 50 zł konieczne jest ich zatwierdzenie PIN-em na klawiaturze terminala. Do realizacji płatności HCE wystarczy telefon wyposażony w jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych, czyli Android 4.4 (lub kolejne wersje) z anteną NFC (ang. Near Field Communication) oraz aplikacją mobilną Banku Millennium.

Więcej informacji o kartach płatniczych oferowanych przez Bank Millennium można znaleźć pod adresem: https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/karty-platnicze.