Informacje prasowe


19.03.2020

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium umożliwia zawieszenie spłaty kredytu na 3 miesiące

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem, Bank Millennium proponuje klientom znajdującym się w trudnej sytuacji możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na trzy miesiące, bez wychodzenia z domu. Oferta zawieszenia dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych.

Dokonanie odroczenia spłaty trzech rat dostępne jest telefonicznie w TeleMillennium. W przypadku decyzji pozytywnej, zawieszana jest cała rata kapitałowo-odsetkowa, a okres kredytowania ulega wydłużeniu o czas zawieszenia. Propozycja ta dostępna jest dla klientów, którzy podpisali umowę o kredyt przed 18 marca 2020 r., na dzień wnioskowania nie mają znaczących zaległości w spłacie zobowiązania i złożą oświadczenie o braku możliwości spłaty w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem.

- W duchu deklaracji złożonej przez Związek Banków Polskich przedstawiamy propozycję ułatwień dla kredytobiorców, będącą częścią wsparcia oferowanego Polakom i polskiej gospodarce w tej szczególnej sytuacji – mówi Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

W ramach standardowych rozwiązań, dotychczas oferowanych przez Bank Millennium, większość klientów indywidulanych może skorzystać również z jednomiesięcznych wakacji kredytowych, o które można wnioskować za pośrednictwem serwisu internetowego Millenet, a w przypadku kredytów hipotecznych – również telefonicznie za pośrednictwem TeleMillennium.

Bank analizuje sytuację i pracuje również nad propozycjami skierowanymi do firm.

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Czy za skorzystanie z 3-miesięcznego zawieszenia spłaty kredytu zapłacę jakąś prowizję?

Nie pobieramy prowizji za zawieszenie rat.

Czy proponowane przez bank zawieszenie rat na 3 miesiące wydłuży okres kredytowania o 3 miesiące?

Tak, okres kredytowania zostanie automatycznie wydłużony o trzy miesiące.

Czy w okresie 3-miesiecznego zawieszenia płacę odsetki?

Nie, w tym okresie zawieszana jest pełna rata kapitałowo-odsetkowa, jednak odsetki cały czas są naliczane i zostaną rozliczone w późniejszych ratach.

Czy w związku ze skorzystaniem z 3-miesięcznego zawieszenia spłaty rat i wydłużeniem okresu kredytowania zapłacę w sumie wyższe odsetki od kredytu?

Tak, m.in. ze względu na dłuższy okres kredytowania oraz konieczność rozliczenia niespłaconych rat w późniejszych miesiącach.
Warto jednak pamiętać, że każdy kredyt można spłacać przed czasem, jeżeli więc sytuacja finansowa ulegnie poprawie i możliwa będzie wcześniejsza spłata nawet części kredytu, koszt odsetek ulegnie zmniejszeniu.

Co z ubezpieczeniem kredytu, czy również zostanie odroczone na 3 miesiące?

W przypadku kredytu hipotecznegolink otwiera się w nowym oknie składki będą pobierane bez przerw w celu utrzymania ciągłości ubezpieczenia. W przypadku pożyczek gotówkowychlink otwiera się w nowym oknie składka jest opłacana z góry i zawarta w ratach, a ubezpieczenie obowiązuje tylko w zakresie pierwotnego harmonogramu i nie będzie kontynuowana ochrona w okresie przedłużonej spłaty w wyniku skorzystania z wakacji kredytowych.

Czy konieczna jest wizyta w oddziale aby skorzystać z 3-miesięcznego zawieszenia spłaty kredytu?

Nie, skorzystanie z tej opcji jest możliwe online w serwisie internetowym Millenet i telefonicznie w TeleMillennium.

Usługa dostępna do 30.09.2020 r.