Informacje prasowe


01.02.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium umożliwia klientom wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet Polska

Bank Millennium udostępnił usługę wpłat gotówkowych w urządzeniach Euronetu. Tym samym klienci zyskali większą swobodę wykonywania takich transakcji. Poza urządzeniami Banku Millennium mogą teraz skorzystać z ponad 3 tys. wpłatomatów dostępnych w sieci Euronet.

Bank Millennium podpisał umowę z Euronet Polska, a tym samym od 30 stycznia br. klienci banku uzyskali dostęp do wpłatomatów sieci Euronet. Teraz użytkownicy będą mogli realizować wpłaty gotówki poza placówkami, w dogodnym miejscu i czasie, przez całą dobę i 7 dni w tygodniu.

- Klienci Banku Millennium mogą wypłacać gotówkę z bankomatów w całej Polce, natomiast usługa wpłat była do tej pory ograniczona tylko do urządzeń Banku Millennium. Obserwując stały wzrost zainteresowania naszych klientów wpłatami i odpowiadając na ich oczekiwania, rozszerzyliśmy sieć wpłatomatów o ponad 3 tys. urządzeń Euronetu, największej sieci wpłatomatów w Polsce. Dla wielu użytkowników oznacza to znaczną oszczędność czasu i większą wygodę, na czym nam bardzo zależy. – mówi Hanna Tobiańska, kierująca Zespołem Bankomatów w Banku Millennium.

– Cenimy rozwój i wiemy, że współprace z bankami dają obopólne korzyści. Wyjście naprzeciw potrzebom klientów umacnia zarówno naszą, jak i banku pozycję na rynku. Chcemy zapewnić użytkownikom jak najkorzystniejszą paletę usług oraz udostępnić jak największą liczbę urządzeń, aby zagwarantować bezproblemowy dostęp do gotówki. – mówi Marek Szafirski, Prezes Zarządu Euronet Polska.

Z usługi wpłaty gotówki PLN we wpłatomatach Euronet skorzystać może każdy klient Banku Millennium posiadający kartę debetową, kredytową lub przedpłaconą. Opłaty za usługę naliczane są w zależności od kwoty transakcji zgodnie z obowiązującą tabelą opłat i prowizji.

Transakcje w sieci Euronet realizowane będą analogicznie do tych wykonywanych w macierzystych wpłatomatach Banku Millennium. Po włożeniu karty do bankomatu i podaniu kodu PIN, klient będzie potwierdzał zapoznanie się z regulaminem usługi. Następnie będzie miał możliwość umieszczenia banknotów we wpłatomacie. W kolejnym kroku urządzenie rozpozna i przeliczy banknoty oraz wyświetli na ekranie podsumowanie transakcji z prośbą o jej potwierdzenie.

Po skorzystaniu z usługi wpłacona gotówka jest od razu księgowana na rachunku powiązanym z kartą, jednak nie później niż w tym samym dniu roboczym. Wyjątkiem są dni ustawowo wolny od pracy, kiedy wpłacona gotówka na rachunku powiązanym z kartą jest dostępna w najbliższym dniu roboczym po tym dniu.

Wpłatomaty sieci Euronet znajdują się w najbardziej uczęszczanych miejscach na terenie całego kraju, w których prowadzona jest sprzedaż produktów i usług – galeriach i pasażach handlowych, a także w budynkach biurowych, na stacjach benzynowych, lotniskach czy dworcach. Możliwość dokonania wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet znacznie zwiększy zasięg usług Banku Millennium.