Informacje prasowe


13.05.2016

Bank Millennium udostępnia 3D Secure z odciskiem palca.

Bank Millennium udostępnił w aplikacji mobilnej możliwość potwierdzania odciskiem palca transakcji 3D Secure. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku. W nowej wersji aplikacji pojawiły się też oczekiwane przez użytkowników powiadomienia push o transakcjach dokonanych na koncie oraz operacjach realizowanych kartami, a posiadacze Android Wear mogą już korzystać z aplikacji banku na swoich zegarkach.

3D Secure to usługa wykorzystywana w płatnościach kartami płatniczymi w internecie. Transakcje 3D Secure realizowane są z wykorzystaniem dodatkowego zabezpieczenia. Dotychczas transakcje 3D Secure akceptowane były za pomocą Haseł SMS lub w aplikacji kodem PIN, teraz możliwe jest ich potwierdzanie w aplikacji mobilnej za pomocą odcisku palca. Podczas płatności kartą np. w sklepie internetowym, Bank wysyła na urządzenie z aktywną aplikacją mobilną Banku Millennium wiadomość zawierającą prośbę o zatwierdzenie transakcji kodem PIN bądź zeskanowanie odcisku palca. Potwierdzenie transakcji odciskiem palca jest dostępne dla urządzeń wyposażonych w czytniki biometryczne. 

Kolejną nowością udostępnioną przez bank w aplikacji mobilnej są powiadomienia push o transakcjach dokonanych na koncie oraz operacjach realizowanych kartami. Powiadomienia push to wiadomości wyświetlane na ekranie głównym urządzenia na którym jest zainstalowana aplikacja mobilna. Klienci w ustawieniach aplikacji mogą zdefiniować jakiego typu powiadomienia chcą otrzymywać. Mogą ustawić otrzymywanie powiadomień o przelewach przychodzących, przelewach wychodzących, operacjach kartowych, informacjach o nieudanych transakcjach czy przypomnień o zakończeniu lokaty. 

Bank Millennium udostępnił też aplikację dla użytkowników Android Wear -  najpopularniejszego systemu na smartwatche. Teraz mogą więc z niej korzystać klienci banku, posiadający zegarki typu Moto 360, Sony SmartWatch 3, Asus ZenWatch 2 i wiele innych. Aplikacja na smartwatche pozwala na dokonywanie płatności BLIKiem, sprawdzanie salda, znalezienie najbliższego bankomatu czy sprawdzenie kursu walut. Dotychczas aplikacja na smartwatche dostępna była dla użytkowników Apple Watch oraz posiadaczy zegarków Samsung Gear 2 oraz Sony SmartWatch 2.

Aplikację mobilną Banku Millennium można pobrać bezpłatnie na urządzenia wyposażone we  wszystkie najpopularniejsze  systemy operacyjne: Android, iOS, Windows 8 oraz dla BlackBerry 10. Aplikację można pobrać wpisując w przeglądarce urządzenia adres www.bankmillennium.pl/mb bądź w sklepie z aplikacjami dedykowanymi dla urządzenia.