Informacje prasowe


27.04.2017

Bank Millennium tworzy warunki do rozwoju startupów na warszawskiej SGH

Nowe miejsce dla startupów wiodącej uczelni ekonomicznej w Polsce to jeden z punktów porozumienia między Bankiem Millennium a Szkoła Główną Handlową w Warszawie, zawartego 27 kwietnia 2017 r. Przestrzeń zostanie oddana do użytku na początku nowego roku akademickiego. Zmodernizowane, kameralne wnętrze zlokalizowane w gmachu głównym uczelni sygnatariusze umowy definiują jako inkubator nowoczesnej przedsiębiorczości i rozwoju startupów.

Umowa cementuje dotychczasowe relacje i wyznacza podstawowe obszary współpracy na najbliższe lata. Zgodnie z porozumieniem obie strony będą działać na rzecz doskonalenia oraz integracji środowisk akademickich i naukowych z biznesem w Polsce i na świecie.

- Bank Millennium od wielu lat współpracuje z SGH. Staramy się nie tylko utrzymać, ale umocnić nasze relacje, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami, w ramach realizowanych programów staży i praktyk oraz podczas licznych spotkań naszych mentorów ze studentami, wśród których mamy swoich Ambasadorów - powiedział Joao Bras Jorge, prezes Zarządu Banku Millennium.

Warszawska uczelnia stale zabiega o to, aby jej adepci konfrontowali zdobytą wiedzę z aktualnymi wyzwaniami i trendami rynkowymi – Bank Millennium bierze udział w wydarzeniach organizacji studenckich. Niedawno 30 osób ze Studenckiego Koła Naukowego Statystki mogło przekonać się, jak budować systemy rekomendacji przy wykorzystaniu narzędzi w chmurze, bazując na platformie smartshoppingowej, która jest startupem Millennium. Zależy nam na budowaniu trwałych relacji z biznesem, dlatego zapraszam bank do włączenia się w strategię rozwoju naszej uczelni, poprzez członkostwo w Klubie Partnerów SGH - zapowiedział rektor, prof. Marek Rocki.

Zawarta 27 kwietnia umowa otwiera nowe możliwości współpracy. Oddana wkrótce do użytku kameralna przestrzeń, dostępna nie tylko dla studentów SGH, ma sprzyjać powstawaniu innowacyjnych koncepcji na styku świata nauki i biznesu - Jestem przekonany, że sfinansowana przez Bank Millennium sala, będzie pełna pomysłów, które zaowocują w realnym świecie – dodaje rektor.

Współpraca z ośrodkami akademickimi w dużych i mniejszych miastach w całej Polsce jest stałym elementem polityki odpowiedzialnego biznesu Banku Millennium - W ubiegłym roku podpisaliśmy umowę o współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, wspieramy innowacyjne wydarzenia na uczelniach, np. w Białymstoku i w Zielonej Górze. Chcemy być postrzegani przez nową i cyfrową generację nie tylko jako bank oferujący całą gamę innowacyjnych produktów, cieszących się ich uznaniem, ale także jako atrakcyjny pracodawca zapewniający warunki doskonalenia zawodowego dla osób marzących o tym aby tworzyć i wdrażać w życie innowacyjne rozwiązania technologiczne i biznesowe w bankowości, z jakiej skorzystają nasi klienci – podsumowuje Joao Bras Jorge, prezes Zarządu Banku Millennium.

Podpisanie umowy odbędzie się w ramach uroczystych obchodów Święta SGH, które potrwa do 28 kwietnia w Warszawie.

Porozumienie między Bankiem Millennium a SGH zawarte 27 kwietnia 2017

Porozumienie między Bankiem Millennium a SGH zawarte 27 kwietnia 2017

Porozumienie między Bankiem Millennium a SGH zawarte 27 kwietnia 2017