Informacje prasowe


11.08.2017

Bank Millennium sponsoruje tradycyjny jazz

W dniach 12-13 sierpnia 2017 roku odbędzie się 47. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Bank Millennium od 15 lat wspiera ten jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych w Polsce.

― Bank Millennium wspiera wydarzenia kulturalne regionalne i o zasięgu ogólnopolskim, od blisko 30 lat. Mamy również przyjemność być sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, od 15 lat – mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium. Cieszy nas, że wydarzenie z tak długą i bogatą tradycją odbywa się w Iławie, czyli lokalnie i jest tak dobrze przyjmowane i promowane przez lokalną społeczność. Doceniamy, że Bank Millennium może mieć w tym swój udział ― dodaje Iwona Jarzębska.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany prawie trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: muzykę, malarstwo, rzeźbę, film, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Jest z założenia partnerem długodystansowym. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat „Pereł Millennium” – wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 15 lat sponsoruje Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Od 6 lat jest z festiwalem muzyki współczesnej „Sacrum Profanum”, a od 5 lat z Gdańskim Festiwalem Muzycznym; ponad 5 lat z Bella Skyway Festival. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych.

Obecnie flagowym projektem Banku jest mecenat tytularny nad jednym z największych i najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie, Millennium Docs Against Gravity Film Festival, który odbywa się równolegle w 5 miastach w Polsce i przyciąga każdego roku dziesiątki tysięcy widzów. Bank wspiera festiwal niezmiennie od 2006 roku (od jego 3. edycji).

Festiwal „Złota Tarka” odbywa się w Iławie, w amfiteatrze imienia Louisa Armstronga, wybitnego amerykańskiego trębacza i wokalisty jazzowego. W tym roku koncert galowy uświetnią: Big Collective Band & Alchemik Orchestra, pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki wraz z Atom String Quartet oraz Jose Torres z zespołem. Odbędą się również koncerty Eljazz Big Band (wokalistka: Natalia Pastewska), Piotr Wojtasik Quartet oraz Piotr Baron Quintet z udziałem Luna Voices & Alchemik Orchestra.

Pełny program „Złotej Tarki” znajduje się na: http://zlotatarka.pl/.

Bank Millennium w regionie warmińsko-mazurskim wspiera również następujące wydarzenia: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, Dni i Noce Szczytna.