Informacje prasowe


09.08.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium sponsoruje tradycyjny jazz w Iławie

W dniach 9-11 sierpnia 2019 roku odbędzie się 49. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Bank Millennium, który obchodzi w tym roku 30-lecie mecenatu kultury ― od 19 lat wspiera ten jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych w Polsce.

― To wielka przyjemność i przywilej sponsorować festiwal jazzowy z tak długą i bogatą tradycją. Bank Millennium jest mecenasem kultury już 30 lat. Wspieramy wydarzenia kulturalne regionalne i o zasięgu ogólnopolskim, a „Złota Tarka” to obecnie najdłużej sponsorowany przez nas festiwal, bo już 19 lat. Udowadniamy, że można być długofalowym mecenasem i to wydarzeń o charakterze lokalnym. Jesteśmy dumni, że mamy swój wkład w promocję kultury w mniejszych miejscowościach i społecznościach ― mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.

Festiwal „Złota Tarka” odbywa się w Iławie, w amfiteatrze imienia Louisa Armstronga, wybitnego amerykańskiego trębacza i wokalisty jazzowego. W tym roku koncert galowy uświetnią: Leliwa Jazz Band, La Pompe de Paris, Lindy Hop Battle oraz nasi rodzimi artyści: Zbyszek Namysłowski, Robert Murakowski, Grzech Piotrowski, Jacek Namysłowski, Adam Lemańczyk , Alan Wykpisz. W kolejnych dniach wystąpią również: Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Atom String Quartet, Alchemik Orchestra.

Pełny program „Złotej Tarki” znajduje się na: http://zlotatarka.pl/.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany od trzech dekad. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: muzykę, malarstwo, rzeźbę, film, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Jest z założenia partnerem długodystansowym. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 7 lat jest z festiwalem muzyki współczesnej „Sacrum Profanum”, a od 8 lat z Bella Skyway Festival. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych.

Obecnie flagowym projektem Banku jest mecenat tytularny nad jednym z największych i najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie, Millennium Docs Against Gravity Film Festival, który odbywa się równolegle w 6 miastach w Polsce i każdego roku uczestniczy w nim dziesiątki tysięcy widzów. W 2019 roku festiwal miał rekordową oglądalność. Przyciągnął do kin ponad 92 tysiące fanów kina dokumentalnego. Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według amerykańskiego MovieMaker Magazine ― najpoczytniejszego magazynu o niezależnym kinie na świecie. Bank wspiera festiwal niezmiennie od 2006 roku (od jego 3. edycji).

Bank Millennium w regionie warmińsko-mazurskim wspiera również następujące wydarzenia: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, Dni i Noce Szczytna.