Informacje prasowe


14.12.2017

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium sponsorem koncertu Świątecznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

16 grudnia 2017 r. odbędzie się wyjątkowy Koncert Świąteczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, w kościele św. Jerzego w Sopocie, pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego. Bank Millennium jest sponsorem tego wydarzenia.

― Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany od blisko 30 lat, wspierając wydarzenia muzyczne, filmowe, ale także teatralne, te regionalne i o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku mamy również przyjemność być sponsorem bardzo wyjątkowego wydarzenia, które pięknie i muzycznie wprowadzi słuchaczy w klimat Świąt Bożego Narodzenia― mówi Dorota Dobrzyńska, Dyrektor Departamentu Bankowości Przedsiębiorstw Banku Millennium.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany prawie trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: muzykę, malarstwo, rzeźbę, film, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Jest z założenia partnerem długodystansowym. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 15 lat sponsoruje Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Od 6 lat jest z festiwalem muzyki współczesnej „Sacrum Profanum”, a od 5 lat z Gdańskim Festiwalem Muzycznym; od 5 lat z Bella Skyway Festival. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej. Jest również długoletnim partnerem Bydgoskiego Festiwalu Operowego, który odbywa się od 1994 roku na scenie bydgoskiej Opery Nova.

Więcej informacji o Koncercie Świątecznym znajduje się na www.pfksopot.pl/pl/concerts/koncert-swiateczny.

Bank Millennium w regionie pomorskim wspiera również następujące wydarzenia: Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, który odbywa się w maju oraz Gdański Festiwal Muzyczny.