Informacje prasowe


09.04.2014

Bank Millennium rośnie w faktoringu

Bank Millennium osiągnął w marcu br. rekordową wartość miesięcznych obrotów faktoringowych – ponad 1 mld zł. Po I kwartale br. Bank awansował do pierwszej piątki firm faktoringowych w Polsce.

- Marzec br. to najlepszy miesiąc w historii Banku Millennium, jeśli chodzi o wolumen obrotów faktoringowych – mówi Jerzy Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium. - Początek roku tradycyjnie uważany jest w branży faktoringowej za najtrudniejszy, tymczasem w I kwartale 2014 r. wykupiliśmy faktury o łącznej wartości 2,58 mld zł – dodaje Jerzy Dąbrowski.

Już rok 2013 potwierdził silną pozycję Banku Millennium w faktoringu - obroty faktoringowe osiągnęły wówczas wartość 9,3 mld zł, a udział w rynku wyniósł 8,2%. Po I kwartale 2014 r. Bank Millennium awansował na 5. miejsce w rankingu największych faktorów w Polsce* (awans z 6. miejsca na koniec 2013 r.).

Bank Millennium od lat oferuje szeroki wachlarz produktów oraz usług dodatkowych związanych z faktoringiem, współpracując z przedsiębiorcami na przejrzystych i partnerskich zasadach. Był pierwszym bankiem w Polskim Związku Faktorów (PZF), organizacji zrzeszającej największe instytucje faktoringowe w Polsce, działającej na rzecz popularyzacji faktoringu oraz gwarantowania wysokiej jakości usług.


* Na podstawie danych PZF