Informacje prasowe


12.10.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium przejmuje SKOK Piast

Na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego 17 października 2018 roku Bank Millennium przejmie zarząd nad majątkiem Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Piast (SKOK Piast). Przejęcie nastąpi 1 listopada 2018 roku. Do tego dnia klienci SKOK będą obsługiwani na dotychczasowych zasadach.

Po przejęciu członkowie SKOK Piast staną się klientami Banku Millennium i będą mogli korzystać z szerokiej oferty produktów i usług banku, w tym wielokrotnie nagradzanego serwisu bankowości internetowej i mobilnej. Informacje o kolejnych krokach związanych z procesem restrukturyzacji będą otrzymywali w specjalnej komunikacji wysyłanej przez bank oraz w TeleMillennium pod numerem telefonu 801 331 331.

Bank Millennium gwarantuje pełne bezpieczeństwo środków zdeponowanych w SKOK Piast. Bezpieczeństwo depozytów do równowartości 100.000 euro w złotych gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

SKOK Piast, podobnie jak inne SKOK-i powstała na początku lat 90-tych przy Kopalni Węgla Kamiennego „Ziemowit” w Lędzinach. Po kilku latach kolejne kasy z okolic Tychów, Gliwic i Elbląga podjęły decyzję o połączeniu sił i środków, tworząc SKOK Piast w obecnym kształcie. W dniu dzisiejszym Piast posiada 41 oddziałów głównie na Śląsku i Dolnym Śląsku oraz 93 tys. klientów.

Bank Millennium jest kolejnym bankiem który włączył się w proces naprawczy Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych wspierany przez Komisję Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Przejęcie SKOK Piast wpisuje się w działania na rzecz stabilności krajowego systemu finansowego i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim klientom instytucji finansowych w Polsce.