Informacje prasowe


16.09.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium przedłuża współpracę z Millennium Docs Against Gravity na kolejne trzy lata

Po cieszącej się dużą popularnością wersji kinowej, 16 września rozpoczyna się część online 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Do 3 października widzowie będą mogli oglądać 129 najlepszych filmów dokumentalnych w swoich domach na platformie mdag.pl. Bank Millennium wieloletni sponsor festiwalu przedłuża współpracę z organizatorem wydarzenia na kolejne 3 lata.

- Z wielką satysfakcją możemy oznajmić, że przedłużyliśmy współpracę z największym w Polsce festiwalem filmowym. Dzięki temu będziemy wspólnie dostarczać światu niezapomnianych emocji, wartościowych dyskusji i skłaniać do refleksji nad kondycją naszej planety pod szyldem Millennium Docs Against Gravity przez kolejne trzy lata. Jesteśmy tym samym jedną z nielicznych instytucji, która może poszczycić się tak długim stażem w sprawowaniu mecenatu nad wydarzeniem kulturalnym – mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

- Mecenat Banku Millennium nad naszym festiwalem filmowym jest przykładem długofalowych działań, które przynoszą wymierne efekty. Konsekwentne wsparcie i zaufanie do naszej strategii rozwoju zaowocowało zbudowaniem silnej, niezwykle popularnej marki w kulturze, wpływającej na opinie i wyznaczającej kierunki rozwoju wydarzeń kulturalnych w Polsce. W imieniu całego zespołu i już setek tysięcy widzów chciałbym podziękować Zarządowi Banku - dodaje Artur Liebhart, założyciel i dyrektor festiwalu.

W tegorocznej kinowej wersji festiwalu wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy widzów. W Konkursie Głównym Grand Prix - Nagroda Banku Millennium została przyznana filmowi „Przeżyć”, reż. Jonas Poher Rasmussen. Wyróżnienia trafiły do filmów „Tysiące małych ran”, reż. Ramona S. Diaz oraz „Film balkonowy”, reż. Paweł Łoziński. Najlepsze produkcje wyłoniło jury w składzie: Christian Frei – reżyser i producent, Agnieszka Holland – reżyserka, Tomasz Wolski – reżyser, które doceniło wysoki poziom wszystkich filmów konkursowych.

16 września 18. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity przenosi się do domów. Najlepsze filmy dokumentalne z całego świata polscy widzowie będą mogli zobaczyć online we wszystkich zakątkach kraju. 129 tytułów, czyli ogromna większość programu kinowego, będzie dostępnych na platformie mdag.pl do 3 października. Wśród nich filmy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Oprócz filmów zostaną zorganizowane także wirtualne spotkania z twórcami, debaty i inne wydarzenia towarzyszące. Na platformie festiwalowej dostępne będą również niepublikowane wcześniej materiały.

Bank Millennium jest mecenasem Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity od 2006 roku. W 2016 roku objął patronat tytularny nad wydarzeniem.

Szczegółowe informacje o festiwalu oraz wydarzeniach towarzyszących znajdują się na stronie internetowej: mdag.pl.