Informacje prasowe


17.02.2015

Bank Millennium ponownie uznany za najlepszego dystrybutora produktów strukturyzowanych w Polsce.

Bank Millennium zwyciężył w rankingu European Structured Products & Derivatives Awards 2015 w kategorii „Najlepszy dystrybutor w Polsce”. To drugie z rzędu zwycięstwo Banku w tej kategorii.

W rankingu European Structured Products & Derivatives Awards nagradzani są dystrybutorzy, którzy najaktywniej i najskuteczniej prowadzili sprzedaż produktów strukturyzowanych na swoich krajowych rynkach, a ich oferta wyróżniła się na tle konkurencji. Przy przygotowywaniu rankingu, pod uwagę brana jest wartość sprzedaży produktów strukturyzowanych oraz wyniki, z jakimi inwestycje się zakończyły. O zwycięstwie Banku Millennium w kategorii „Najlepszy dystrybutor w Polsce” zadecydowała nie tylko wysoka wartość sprzedaży produktów strukturyzowanych, ale także fakt, że większość oferowanych produktów przyniosła inwestorom zysk, co w istotny sposób wyróżniło Bank na tle rynku.  

Autorami rankingu są twórcy portalu StructuredRetailProducts.com, wiodącego serwisu internetowego dla emitentów i dystrybutorów produktów strukturyzowanych oraz dla inwestorów.

Bank Millennium został uznany za najlepszego dystrybutora produktów strukturyzowanych w Polsce drugi rok z rzędu. Nagrodę dla Banku podczas uroczystej gali w Londynie odebrali Agnieszka Chorążewska-Wojtiuk, Dyrektor Wydziału Produktów i Procesów Inwestycyjnych oraz Marcin Serafin, Dyrektor w Departamencie Skarbu Banku Millennium.

W 2014 roku Bank Millennium przeprowadził 19 emisji Bankowych Papierów Wartościowych (BPW), dostępnych dla klientów Prestige i klientów Bankowości Prywatnej oraz 26 subskrypcji Lokat Inwestycyjnych, dostępnych dla klientów indywidualnych wszystkich segmentów Banku. Wszystkie produkty strukturyzowane oferowane w Banku Millennium zapewniały 100% gwarancję kapitału w terminie zapadalności.

- Produkty strukturyzowane dają możliwość pośredniego inwestowania na rynkach walutowych, akcji, surowców itp., uzależniając potencjalny zysk od ceny wybranego aktywa bazowego. Przy założeniu spełnienia się określonego warunku, uzyskana stopa zwrotu ma szansę być wyższa niż odsetki z klasycznej lokaty bankowej, jednocześnie zainwestowany kapitał jest gwarantowany w 100% w terminie zapadalności. W obliczu spadających stóp procentowych, produkty strukturyzowane mogą okazać się interesującą alternatywą dla części klientów, którzy chcieliby partycypować w inwestycjach na rynkach kapitałowych, ale nie akceptują przy tym ryzyka spadku wartości zainwestowanego kapitału – mówi Agnieszka Chorążewska-Wojtiuk, Dyrektor Wydziału Produktów i Procesów Inwestycyjnych w Banku Millennium. 

W Banku Millennium w roku 2014 średnia stopa zwrotu z zakończonych z zyskiem Bankowych Papierów Wartościowych wyniosła 14,32% w skali inwestycji (ok. 4,77% w skali roku), a w przypadku Lokat Inwestycyjnych wyniosła 7,65% w skali inwestycji (5,62% w skali roku).