Informacje prasowe


09.08.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium po raz szesnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity

18. edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 3-12 września 2021 r. w kinach siedmiu polskich miast oraz 16 września - 3 października 2021 r. online. Bank Millennium, kulturalnie zaangażowany i wrażliwy społecznie mecenas tytularny, nieustannie wspiera festiwal i towarzyszące mu wydarzenia. Trzeci rok z rzędu kontynuuje też projekt audiodeskrypcji wybranych filmów.

- Z dumą obserwujemy, jak wspierany przez nas od 16 lat festiwal rozwija się już nie tylko na mapie kulturalnej naszego kraju, ale i świata. Millennium Docs Against Gravity to flagowe przedsięwzięcie w ramach naszego mecenatu kultury, którym chcemy się dzielić z jak najszerszą publicznością. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami kontynuujemy projekt audiodeskrypcji. Wybrane filmy i seanse będą ponownie wyświetlane z napisami dla niesłyszących oraz z opcją przekazywania głosem, przez słuchawki werbalnego opisu treści wizualnych. Dzięki temu osoby niewidome i słabowidzące, seniorzy oraz osoby z dysleksją i niepełnosprawnością intelektualną, mogą bez ograniczeń uczestniczyć w festiwalu i cieszyć się najnowszymi produkcjami dokumentalnymi z całego świata - w kinie lub dzięki hybrydowej formule festiwalu, w domowym zaciszu. Dodatkowo wraz z organizatorami festiwalu tworzymy przestrzeń, gdzie swoje historie będą mogły opowiedzieć osoby często wykluczane społecznie, np. z chorobą afektywną dwubiegunową. Wspierając wydarzenie ułatwiamy dostęp do świata kultury i debaty społecznej w bardzo szerokim zakresie – mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

Millennium Docs Against Gravity porusza problemy i potrzeby współczesnego świata, które są w stanie zainteresować każdego widza. Bank Millennium niezwykle ceni dobór oryginalnego repertuaru oraz różnorodność tematów w prezentowanych podczas festiwalu filmach i towarzyszących mu wydarzeniach. Jest sponsorem festiwalu i fundatorem Nagrody Głównej już od 2006 roku. W 2016 roku objął patronat tytularny nad wydarzeniem, aby wspólnie z Against Gravity promować największe w Polsce święto filmu dokumentalnego pod nazwą „Millennium Docs Against Gravity”.

W tym roku, podobnie jak rok temu, festiwal odbędzie się w formule hybrydowej: od 3 do 12 września w kinach siedmiu polskich miast: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Lublinie oraz Bydgoszczy, a od 16 września do 3 października online na stronie mdag.pllink otwiera się w nowym oknie. Podczas festiwalu przeprowadzone zostaną dwie wyjątkowe debaty. Pierwsza będzie dotyczyła ekologii oraz aktywizmu, druga debata - której pomysłodawcą jest Bank Millennium, będzie koncentrowała się na neuroróżnorodności i sytuacji osób wykluczanych ze społeczeństwa i rynku pracy.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany od ponad 30 lat. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: muzykę, malarstwo, rzeźbę, film, teatr, fotografię, literaturę i performance. Sięga po kulturę niszową i popularną, i jest z założenia partnerem długoterminowym. - Pandemia niczego w tym podejściu nie zmieniła. Rozumiemy, że czas naznaczony COVID-19 jest niezwykle trudny dla instytucji kultury, kin i teatrów, dlatego wsparcie na tym polu pozostało dla nas bardzo istotne – dodaje Iwona Jarzębska.

Więcej na stronie: www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/mecenat-kulturylink otwiera się w nowym oknie