Informacje prasowe


16.12.2015

Bank Millennium po raz ósmy w składzie Respect Index

Bank Millennium znalazł się po raz ósmy z rzędu w składzie Respect Index - indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Skład indeksu jest wyłaniany spośród największych spółek giełdowych z indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 działających zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i ekonomicznych. Trafiają do niego spółki, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW)  i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych (SEG), a także audyt prowadzony przez niezależną firmę doradczą. Badanie spółek i rewizja składu indeksu jest przeprowadzana raz w roku.

„Nasze uczestnictwo w Respect Index od 2011 roku potwierdza, jak ważne jest w Banku Millennium odpowiedzialne prowadzenie biznesu. Ważne jest dla nas nie tylko osiąganie celów biznesowych, ale również sposób w jaki są one osiągane.” - powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium. „Działając w sposób etyczny i odpowiedzialny zyskujemy zaufanie i zainteresowanie naszych klientów, kontrahentów i inwestorów. Jesteśmy też bardziej atrakcyjnym pracodawcą, zarówno dla obecnych jak i potencjalnych pracowników – młodych osób, dla których jednym z istotnych kryteriów wyboru przyszłego miejsca pracy jest odpowiedzialność społeczna firmy.

Wieloletnią obecność w Respect Index zawdzięczamy wielu czynnikom: stale badamy potrzeby i oczekiwania naszych interesariuszy i odpowiadamy na zmieniające się środowisko; prowadzimy przejrzystą politykę informacyjną; jesteśmy liderem w dziedzinie jakości obsługi klienta – w 2015 roku zostaliśmy laureatem wiodącego rankingu jakości Przyjazny Bank Newsweeka w trzech kategoriach: bankowość tradycyjna, hipoteczna i internetowa; stale wzbogacamy nasze portfolio o bardziej innowacyjne produkty, intuicyjne w użyciu i dostępne dla szerokiego grona klientów, takie jak nasza bankowość mobilna i internetowa.” – dodał Joao Bras Jorge.

Aktualnie w skład indeksu wchodzą 23 spółki, wśród których znajduje się 6 banków. Respect Index daje inwestorom gwarancję inwestycji w spółki o dużej płynności i najwyższych standardach zarządzania.