Informacje prasowe


18.03.2016

Bank Millennium po raz ósmy w Godzinie dla Ziemi WWF

Bank Millennium po raz ósmy będzie uczestniczył w akcji Godzina dla Ziemi - globalnej inicjatywie realizowanej przez fundację ekologiczną WWF (World Wide Fund).

W ramach akcji, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę, aby w ten sposób zamanifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz środowiska naturalnego. 19 marca 2016 r. o godz. 20:30 światła i panele reklamowe zgasną także w budynkach Centrali Banku Millennium w Warszawie i Gdańsku.

Bank Millennium, w ramach działań związanych z ochroną klimatu, włącza się w kampanie edukacyjne dotyczące ochrony przyrody. W Godzinie dla Ziemi WWF uczestniczymy już po raz ósmy, aby zwrócić uwagę naszych klientów i pracowników, że podejmowane przez nich na co dzień działania mają wpływ na środowisko naturalne – powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu PR w Banku Millennium. Oprócz zachęcania do udziału w akcjach proekologicznych, dbamy o środowisko poprzez ograniczanie zużycia wody, energii i paliw i materiałów biurowych, wprowadzanie ekologicznych rozwiązań w działalności Banku, np. użytkowanych przez nas budynkach, obsłudze klienta czy też IT. Oferujemy również klientom proekologiczne produkty, tak aby i oni przyczyniali się do ochrony przyrody. Jednym z nich jest karta kredytowa WWF Mastercard, z której część dochodu przekazywane jest na działalność fundacji ekologicznej WWF Polska – dodała Iwona Jarzębska.

W tym roku Godzina dla Ziemi WWF przybiera dodatkowy wymiar związany z rozwiązywaniem konkretnych problemów ekologicznych. W Polsce akcja odbędzie się pod hasłem Godzina dla wilka i jej celem będzie zebranie podpisów pod apelem o ochronę wilków oraz edukacja na temat znaczenia tego zwierzęcia w przyrodzie. W ramach akcji odbędą się również happeningi w dziewięciu miastach Polski.