Informacje prasowe


24.08.2010

Bank Millennium po raz kolejny wygrał w konkursie Global Finance

System bankowości internetowej Banku Millennium dla klientów indywidualnych już szósty rok z rzędu został uznany za najlepszy w Polsce w światowym konkursie "World's Best Internet Banks", organizowanym przez niezależny międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance.

Oferta bankowości internetowej Banku Millennium po raz szósty z rzędu zajęła pierwsze miejsce w Polsce w kategorii „Najlepszy bank internetowy dla klientów indywidualnych" ("Best Consumer Internet Bank"). Organizatorzy konkursu ponownie docenili m.in. zakres oferty produktowej dostępnej przez Internet dla klientów Banku, funkcjonalność i przejrzystość serwisu internetowego a także przyrost liczby klientów korzystających z bankowości internetowej.
W tym roku Bank Millennium został też wyróżniony w jednej z podkategorii - „Najlepszy Bank w pozyskiwaniu depozytów przez Internet" („Best Online Deposists Aquisition") w regionie Europa Centralna i Wschodnia. Bank został doceniony również za szeroką ofertę depozytową w Internecie: od tradycyjnych lokat bankowych po lokaty powiązane z funduszami inwestycyjnymi oraz produkty strukturyzowane/inwestycyjne uzależnione od zachowania instrumentu bazowego (np. wartość rynkowa wybranych spółek giełdowych, kurs wybranej waluty).
Ponowne zwycięstwo w konkursie cieszy tym bardziej, że w 2010 roku Bank Millennium uruchomił nową stronę internetową. Całkowicie zmieniona została jej część informacyjna. Użytkownicy mają obecnie do dyspozycji nową architekturę i dużo bardziej przyjazną nawigację, co znacznie ułatwia wyszukiwanie produktów i usług, czyniąc ich układ bardziej logicznym i intuicyjnym. Udoskonalenie i aktualizacja treści oraz grafiki sprawiło, że strona jest bardziej nowoczesna i przyjazna dla użytkowników - mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.
Funkcjonalność systemu bankowości elektronicznej jest nieustannie rozwijana. Użytkownicy mogą za jego pośrednictwem nabywać produkty bankowe: kredyty gotówkowe, karty kredytowe, fundusze inwestycyjne czy lokaty terminowe. Poprzez Millenet można także założyć specjalne konto oszczędnościowe o konkurencyjnym oprocentowaniu.
Aukcje Lokat niezmiennie od kilku lat są doceniane przez naszych klientów, ze względu na atrakcyjne oprocentowanie możliwe do wylicytownia. Rozwiązania takie jak internetowe aukcje lokat terminowych, możliwość doładowania telefonu komórkowego czy zlecenia transakcji poprzez SMS plasują platformę Banku Millennium w rynkowej czołówce 
- dodaje Ricardo Campos.
W tym roku Bank Millennium wprowadził także nowe funkcjonalności oraz produkty i usługi, takie jak: konto internetowe, faktury elektroniczne, płatności internetowe, lokaty z dzienną kapitalizacją, lokaty inwestycyjne/strukturyzowane, zakładanie kart debetowych przez Internet, innowacyjne na rynku funkcjonalności umożliwiające obsługę kredytów hipotecznych w Internecie. W systemie bankowości internetowej Banku Millennium zarejestrowanych jest już ponad milion użytkowników.
Magazyn Global Finance wybiera najlepsze systemy bankowości internetowej na świecie w dwóch głównych kategoriach: „Najlepszy bank internetowy dla klientów indywidualnych" oraz „Najlepszy bank internetowy dla przedsiębiorstw". Zwycięzcy "World's Best Internet Bank" wyłaniani są w poszczególnych regionach: Europie, Europie środkowo-wschodniej, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Azji oraz Bliskim Wschodzie i Afryce.