Informacje prasowe


31.08.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium po raz kolejny najlepszym bankiem cyfrowym według magazynu Global Finance

Bank Millennium otrzymał nagrodę The Best Consumer Digital Bank in Poland for 2021 w konkursie World’s Best Digital Banks organizowanym przez renomowany magazyn Global Finance. To już kolejna w tym roku międzynarodowa nagroda dla dokonań banku.

Pandemia nas nie przystopowała, wręcz przeciwnie. Zaraz po jej wybuchu zintensyfikowaliśmy prace w zakresie cyfryzacji, udostępniając szereg innowacyjnych rozwiązań ułatwiających nabywanie i zarządzanie produktami finansowymi w bezpiecznej, wygodnej i w pełni zdalnej formie. Fakt, że od lat stawialiśmy na rozwój kanałów zdalnych pozwolił nam błyskawicznie dostosować nasze usługi do nowych realiów oraz pomóc klientom zaadaptować się do nich w bardzo krótkim czasie. Grono zadowolonych klientów i wyróżnienia przyznane przez międzynarodowych ekspertów potwierdzają, że bardzo dobrze poradziliśmy sobie z tym bezprecedensowym wyzwaniem – skomentował Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Pandemia w pewien sposób wymusiła na nas zarządzanie finansami, zarówno osobistymi jak i firmowymi przez telefon, tablet i komputery. W rezultacie, bankowość cyfrowa nabrała znaczenia i zyskała niespotykaną wcześniej popularność – powiedział Joseph Giarraputo, Wydawca i Redaktor Naczelny Global Finance. – Banki musiały zareagować na ten drastycznie zmieniony krajobraz, a te, które najlepiej sprostały temu wyzwaniu zostały uhonorowane tytułem Global Finance’s World’s Best Digital Banks 2021.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród zgłoszeń ocenionych przez światowej klasy panel jurorów Infosys. Za ostateczny wybór zwycięzców odpowiedzialni byli redaktorzy Global Finance. Pod uwagę brano m.in. efektywność strategii obsługi klientów cyfrowych, wzrost liczby klientów korzystających z usług cyfrowych czy zakres oferty produktowej i korzyści z inicjatyw cyfrowych.

To już kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla Banku Millennium w tym roku. W maju Bank Millennium został uznany za najlepszy bank w Polsce w konkursie Best Bank Awards, a usługi otwartej bankowości banku otrzymały wyróżnienie The Innovators 2021 w innych plebiscytach organizowanych przez magazyn Global Finance. Usługi otwartej bankowości Banku Millennium zostały docenione także przez globalna firmę Celent nagrodą Model Bank Awards w marcu. Z kolei w lutym br. Bank Millennium został uznany za jeden z dziesięciu najbardziej zaawansowanych cyfrowo europejskich banków według rankingu Bain&Company.

Magazyn Global Finance, wydawany od 1987 roku, ma czytelników w 189 krajach. Odbiorcami Global Finance są prezesi, dyrektorzy generalni, dyrektorzy finansowi, skarbnicy i inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Londynie i Mediolanie.

Więcej o rozwiązaniach cyfrowych i wyróżnieniach dla banku na stronie: www.bankmillennium.pl/.