Informacje prasowe


12.01.2010

Bank Millennium pierwszym bankiem w Polskim Związku Faktorów

Bank Millennium jako pierwszy bank w Polsce wstąpił do Polskiego Związku Faktorów, organizacji zrzeszającej krajowe instytucje faktoringowe.

Obecność Banku Millennium w Polskim Związku Faktorów pozwoli zintensyfikować wspólne działania na rzecz popularyzacji wiedzy dotyczącej faktoringu wśród polskich przedsiębiorstw oraz promowania nowoczesnych rozwiązań z zakresu zarządzania płynnością i zabezpieczania się przed ryzykiem braku płatności kontrahentów - mówi Jerzy Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium.
Polski Związek Faktorów jest organizacją zrzeszającą największe firmy faktoringowe działające w Polsce, a jego misją jest popularyzacja usług faktoringowych jako efektywnego narzędzia finansowania oraz promocja standardów 
i wysokiej jakości usług faktoringowych.
Bank Millennium od lat oferuje klientom szeroki wachlarz rozwiązań faktoringowych. Obecnie w ofercie Banku znajduje się faktoring niepełny, faktoring pełny z ubezpieczeniem, faktoring samorządowy, faktoring wymagalnościowy, inkaso płatności, jak również faktoring odwrotny. Ponadto, do dyspozycji każdego Klienta jest zespół wysokokwalifikowanych fachowców wspieranych najnowocześniejszym systemem rozliczeniowym.
W rynkowym rankingu obrotów Bank Millennium zajmuje drugie miejsce wśród banków świadczących usługi faktoringowe.