Informacje prasowe


21.04.2016

Bank Millennium partnerem wystawy fotografii w prestiżowej galerii fotografii

Bank Millennium jest partnerem wystawy fotografii Sandro Millera, Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii, która odbywać się będzie w Leica 6X7 Gallery w Warszawie.

Bank Millennium od 25 lat jest parterem wydarzeń artystycznych i promuje dobrą sztukę. Staramy się być tam gdzie dzieje się coś wyjątkowego. Nazwiska Sandro Millera, Johna Malkowicza i prestiżowa galeria Leica 6x7 są gwarancją czegoś magicznego i niezapomnianego - powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

Wystawa inspirowana jest najwybitniejszymi fotografiami portretowymi XX wieku. Zostały one zaaranżowane na nowo przez Sandro Millera- amerykańskiego fotografa i fotografika szukającego inspiracji w historii fotografii. Światło, kadr, stylizacja i emocje naśladują wybitne pierwowzory, ale jako model we wszystkich rolach wystąpił John Malkovich – znany amerykański aktor. W ramach tego projektu „zagrał” on m.in. w Che Guevarę, Einsteina, Hemingwaya, Lenona, a nawet Marlyn Monroe.

Wystawa jest również swego rodzaju refleksją nad istotą aktorstwa i portretu, oraz inspiracją do własnych studiów nad historią fotografii.

Wystawa składa się 35 zdjęć, wykonanych różnymi technikami i prezentowanych w rozmaitych formatach, kolorowych i czarno-białych.

Wystawa będzie prezentowana w Leica 6X7 Gallery , ul Mysia 3 w Warszawie od 22 kwietnia do 12 czerwca 2016 roku.