Informacje prasowe


13.09.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium partnerem strategicznym Forum Firm Rodzinnych

W tym roku odbędzie się już 5. edycja Forum Firm Rodzinnych – wspólnej inicjatywy magazynu Forbes i Banku Millennium. Jest to cykliczne wydarzenie skupiające firmy rodzinne - forum debat i spotkań, które pozwala nawiązać relacje biznesowe, zyskać nowych partnerów i wyróżnić najlepsze przedsiębiorstwa rodzinne w poszczególnych województwach.

Obecną edycję Forum Firm Rodzinnych rozpoczęła debata redakcyjna przedstawicieli firm i banku. Prowadzona przez redaktora naczelnego Forbesa Pawła Zielewskiego dyskusja dotyczyła wyzwań, potrzeb oraz kondycji biznesu rodzinnego w sytuacji niepewności, z którą mamy teraz do czynienia. Andrzej Gliński, członek zarządu Banku Millennium i uczestnik debaty powiedział między innymi, że - Wysoka inflacja i wysokie stopy procentowe będą mieć duży wpływ na tegoroczne zachowania biznesu, a w szczególności na mniejszą skłonność do realizacji dużych inwestycji. Dlatego ważny jest kontakt banku z klientami. Z jednej strony, by w terminie odpowiadać na zapotrzebowanie klientów i wykorzystywać szanse, z drugiej, aby nie być zaskoczonym jakimś niepokojącym zdarzeniem biznesowym.

Debata otworzyła cykl 9 spotkań w całym kraju, podczas których będą wręczane wyróżnienia dla laureatów rankingu najcenniejszych firm rodzinnych Magazynu Forbes. Pierwsze spotkanie dla przedsiębiorców z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego odbędzie się 13 września w Sopocie. Kolejne - we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Tychach, Łodzi, Warszawie, Rzeszowie i Bydgoszczy. W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele banku - Andrzej Gliński, Członek Zarządu; Grzegorz Maliszewski, Główny ekonomista; Anna Gregorczyk, dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Przedsiębiorstw i Magdalena Trzynadlowska, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju. Będzie też bankowa prezentacja – element dzielenia się wiedzą z firmami – na temat zrównoważonego rozwoju.

Bank Millennium jest Partnerem Strategicznym Forum Firm Rodzinnych Forbes od 2018 roku.