Informacje prasowe


15.03.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium partnerem międzynarodowego hackathonu matematycznego

W dniach 17-22 marca w Warszawie 2019 roku odbędzie się ESGI144 (European Study Group with Industry) – międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest rozwijanie gospodarczych zastosowań matematyki.

- Bank Millennium stawia na data science, stąd matematyka jest nam bliska, ponieważ pomaga rozumieć i wdrażać zmiany w złożonym świecie – mówi Jarosław Hermann, członek Zarządu Banku Millennium. – Bank Millennium stawia na ludzi rozumiejących i stosujących nauki ścisłe. Jest to niezbędne dla naszego rozwoju jako banku cyfrowego – dodaje.

ESGI144 będzie się odbywać w Instytucie Matematycznym PAN i będzie miało formę maratonu matematycznego, a uczestnicy będą pracować nad projektami, które zgłosiły firmy i instytucje. Zadania pochodzą z szerokiego zakresu obszarów, począwszy od modelowania procesów społecznych, poprzez modelowanie procesów biznesowych, takich jak produkcja i logistyka, zastosowania matematyki w finansach czy szeroko pojętych usługach, a kończąc na Big Data, sztucznej inteligencji (AI), uczeniu maszynowym, technologii blockchain czy tzw. „data science”. W ESGI144 wezmą udział również matematycy, którzy wywodzą się z najlepszych instytucji (np. Oxford i Cambridge) oraz mają często kilkadziesiąt lat doświadczenia w rozwiązywaniu problemów tego typu. Ich kompetencje wspierane będą przez polskich matematyków z doświadczeniem praktycznym.

Siedmiodniowy maraton poprzedzi debata oxfordzka zaplanowana na 17 marca na temat rosnącej roli nauk matematycznych w otaczającym nas świecie. W debacie weźmie udział Jarosław Hermann, członek Zarządu Banku Millennium oraz przedstawiciele świata nauki (m.in. z Oxbridge), gospodarki i administracji publicznej.

- ESGI to przede wszystkim zbliżenie i dialog dwóch przeciwstawnych światów – naukowców i biznesu. W formule hackatonów matematycznych, w których udział biorą wybitni naukowcy oraz przedstawiciele firm i organizacji, szybko i skutecznie wypracowywane są rzeczywiste rozwiązania realnych problemów. To jest prawdziwa nauka, która ma bezpośrednie przełożenie na postęp i rozwój – powiedział dr Kamil Kulesza, Chairman ESGI144 w Instytucie Matematycznym Polskiej Akademii Nauk.

Bank Millennium wspiera inicjatywy, które sprzyjają relacjom i poprawie jakości obsługi klienta. Wprowadza do oferty szereg innowacyjnych rozwiązań. W 2018 r. Bank kontynuował rozwój bankowości elektronicznej i mobilnej, dostarczając innowacyjnych na polskim rynku rozwiązań. Kluczem do wszystkich wprowadzanych przez Bank zmian jest klientocentryzm i dbałość o najwyższej jakości doświadczenie użytkownika – uważne słuchanie klientów, obserwacja ich preferencji i testowanie z nimi usług w bankowym User-Experience Lab. Wprowadzone rozwiązania opierały się na najnowocześniejszych technologiach i oferowały jeszcze wygodniejszy sposób korzystania z bankowości internetowej i aplikacji.