Informacje prasowe


04.11.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium najlepszym bankiem w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka

W tegorocznej edycji rankingu Przyjazny Bank Newsweeka Bank Millennium zajął pierwsze miejsce w kategorii głównej „Bank dla Kowalskiego” i drugie miejsce w kategorii „Bankowość zdalna”. Bank, jako jeden z dwóch, zdominował wyniki rankingu. Jak podkreślają organizatorzy, ranking śledzi ewolucje potrzeb klientów i ocenia, które banki najlepiej je zaspokajają. W ich ocenie, odnotowano znaczący wzrost jakości obsługi klientów w placówkach, przez infolinię i w internecie, ale największy w coraz wyżej punktowanej bankowości mobilnej.

To powód do ogromnej dumy. Dwa tak wysokie miejsca w kluczowych dla banku obszarach udowadniają, że strategia, stawiająca potrzeby i zadowolenie klientów w centrum uwagi oraz wszystkie nasze działania przynoszą efekty. Zwycięstwo w rankingu to efekt silnej motywacji, doświadczenia, efektywności i codziennego zaangażowania, które cechują cały nasz zespół i stanowią podstawę do budowania przewagi konkurencyjnej banku. Nie zwalniamy tempa – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

- Przyjazny Bank Newsweeka to dobra okazja do sprawdzenia, jak działamy na tle konkurencji. Dziś z dumą możemy napisać, że jesteśmy świetni. Jednak ten najważniejszy egzamin zdajemy każdego dnia – podczas każdej wizyty klienta w oddziale, podczas każdego logowania do kanałów elektronicznych czy telefonu na infolinii. Tylko dzięki współdziałaniu poszczególnych zespołów, ale i bankowych kanałów możemy zapewnić klientom najlepsze doświadczenia. To współdziałanie sprawia, że klient czuje się u nas mile widziany i chętnie nas odwiedza – w placówce i online - skomentował Wojciech Rybak, Członek Zarządu Banku Millennium.

Ranking Przyjazny Bank Newsweeka jest przygotowywany w oparciu o metodę tajemniczego klienta. Audytorzy, wcielający się w tę rolę, testowali w lipcu i sierpniu br. usługi 13 banków.

W kategorii głównej „Bank dla Kowalskiego” priorytetem była szeroko rozumiana jakość obsługi klienta. Oceniano doradców, przede wszystkim ich kompetencje, wszechstronną prezentację oferty, zaangażowanie w poznanie faktycznych potrzeb klienta, a także konkretną pomoc np. w aktywacji rachunku w internecie czy ściągnięciu aplikacji mobilnej. Ale, jak podkreślają organizatorzy, ocena jakości przesuwa się stopniowo w stronę serwisów operacyjnych banków. Coraz wyżej punktowana jest sprawność funkcjonowania infolinii i chatu, łatwość nawigacji po stronie internetowej i dokonywania podstawowych operacji.

W kategorii „Bankowość zdalna” audytorzy oceniali wszystkie aspekty usług, korzystając z nich przez laptopa i smartfona. Kontaktowali się z bankiem online oraz zdalnie i mobilnie wykonywali podstawowe operacje. W tej kategorii najwyżej punktowano bankowość mobilną, łatwość logowania do aplikacji, przyjazność interfejsu i nawigacji na stronie banku, działanie systemu transakcyjnego oraz czas, który trzeba było na to poświęcić. Doceniano też nowe funkcjonalności z ostatnich lat.

Aplikację Banku Millennium uznano za jedną z dwóch istotnie lepszych od aplikacji pozostałych banków.