Informacje prasowe


24.04.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium najlepszym bankiem w Polsce według magazynu Global Finance

Bank Millennium został uznany za najlepszy bank w Polsce w dorocznym konkursie Best Bank Awards, organizowanym już po raz 26. przez renomowany magazyn Global Finance.

- Prestiżowa nagroda The Best Bank in Poland for 2019 to dla nas powód do satysfakcji i kolejny dowód na słuszność obranej przez Bank Millennium, długoterminowej strategii rozwoju. Jesteśmy dumni, że doceniają nas klienci oraz niezależne instytucje. 2018 rok był bardzo dobry dla Banku Millennium - odnotowaliśmy doskonałe wyniki, a z naszych usług korzysta aktywnie ponad 1,8 mln klientów detalicznych. Nasze wybory zawsze podyktowane są jasnym celem – chcemy sprawiać, by codzienny kontakt z bankiem był przyjemnością. Innowacyjność rozumiemy jako wprowadzanie najwyższej jakości rozwiązań, które realnie ułatwiają życie naszych klientów i są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb - powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Wyboru zwycięskich banków dokonali redaktorzy magazynu Global Finance po szeroko zakrojonych konsultacjach z ekspertami z zakresu bankowości z całego świata. Pod uwagę brano zarówno wskaźniki takie jak wyniki osiągane przez poszczególne banki i wprowadzane innowacje produktowe, jak również opinie analityków. Ponadto przeprowadzono ankietę wśród czytelników magazynu Global Finance.

- Znalezienie się w gronie najlepszych banków na świecie jest coraz trudniejsze. Oczekiwania klientów wobec usługodawców finansowych nigdy nie były tak wysokie – produkty powinny być „szyte na miarę”, dostarczane w czasie rzeczywistym, z zapewnieniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Konkurs Best Bank Awards magazynu Global Finance, przeprowadzany już od 26 lat, pozwala na ciągłą ocenę, które z instytucji finansowych są innowacyjne i dostosowują się do zmieniających się warunków - powiedział Joseph D. Giarraputo, Wydawca i Redaktor Naczelny Global Finance.

Raport z pełnymi wynikami konkursu z całego świata zostanie opublikowany w majowym wydaniu magazynu Global Finance.

Magazyn Global Finance, wydawany od 1987 roku, ma czytelników w 189 krajach. Odbiorcami Global Finance są prezesi, dyrektorzy generalni, dyrektorzy finansowi, skarbnicy i inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Londynie i Mediolanie.