Informacje prasowe


25.11.2016

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium najlepszym bankiem 2016 roku w jakości obsługi klientów

W tegorocznym rankingu jakości obsługi klientów przeprowadzonym przez firmę badawczą International Service Check Bank Millennium zajął pierwsze miejsce. Bank uzyskał 90,6 proc., przy ogólnym średnim wyniku 74,2 proc.

- Receptą na sukces, również w przypadku badania ISC jest niewątpliwie konsekwentne słuchanie klientów i zaspakajanie ich potrzeb. Mogę śmiało powiedzieć, że zrozumienie klienta stało się naszym priorytetem i hobby. Kolejną składową sukcesu jest też pełne zaangażowanie wszystkich pracowników banku, ich konsekwencja i profesjonalizm. To oni, obok wysokich standardów obsługi i świetnych produktów, tworzą atmosferę docenianą nie tylko przez tajemniczych klientów - mówi Magdalena Macko, Dyrektor Departamentu Jakości w Banku Millennium.

Ogólnopolskie badanie przeprowadzone w październiku 2016 roku objęło 60 placówek bankowych należących do 15-tu banków. Podobnie jak w ubiegłym roku banki oceniane były metodą „mystery shopping”. Dla uzyskania miarodajnego porównania, wcielający się w rolę tajemniczych klientów audytorzy firmy badawczej International Service Check ponownie odwiedzili te same placówki. Oceny dokonano na podstawie rozmów z pracownikami banków na tematy związane z kredytem lub oszczędnościami, których efektem było dokonanie zakupu (otwarcie rachunku) lub rezygnacja z produktu (zamknięcie konta kilka dni po podpisaniu umowy). Dodatkowo każdy z tajemniczych klientów zwracał uwagę na prezentację placówki oraz wygląd pracowników.

Jeśli chodzi o wyniki przebadanych placówek bankowych, ponadprzeciętnie jakością obsługi wyróżnił się wrocławski odział banku przy Placu Bema 2, który został oceniony na 96,4 proc. Jeśli chodzi o sposób udzielania informacji na temat oszczędzania Bank Millennium uzyskał 96,4 proc.