Informacje prasowe


31.01.2020

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium najlepszy w finansowaniu handlu według magazynu Global Finance

Bank Millennium został uznany za najlepszego dostawcę rozwiązań w zakresie finansowania handlu w Polsce, zdobywając tytuł „The Best Trade Finance Provider in Poland” w konkursie organizowanym przez międzynarodowy magazyn Global Finance.

- To dla nas niezwykle ważne wyróżnienie. Nasze starania docenili niezależni, międzynarodowi eksperci. Ubiegły rok to dla banku okres rosnącej popularności e-gwarancji czyli gwarancji udzielanych w wersji elektronicznej, opatrzonych kwalifikowanym podpisem elektronicznym pracowników Banku Millennium. W 2019 r. już co czwarta gwarancja była wystawiona w tej formie. Klienci doceniają uproszczenie obiegu dokumentów, skrócenie czasu realizacji zleceń, większą transparentność i obniżenie kosztów – mówi Joanna Zembalska, Kierująca Wydziałem Finansowania Handlu w Banku Millennium.

Tegoroczni zwycięzcy konkursu zostali wybrani przez redaktorów magazynu Global Finance we współpracy z analitykami branżowymi, ekspertami technologicznymi i kadrą kierowniczą firm. Kryteria wyboru obejmowały: wolumen i wielkość transakcji, zakres globalnego zasięgu, obsługę klienta, konkurencyjne ceny i innowacyjność stosowanych technologii.

- W związku z tym, że nowe technologie w sposób praktyczny rozwiązują dzisiaj problemy wymiany handlowej, finansowanie handlu dokona niebawem ogromnego skoku jakościowego. Zwycięzcy konkursu Trade Finance Award magazynu Global Finance to liderzy w tworzeniu i wykorzystywaniu nowych możliwości. Potrafią jednocześnie monitorować globalne trendy i dostarczać klientom kluczową wiedzę dotyczącą zarówno handlu, jak i finansowania – powiedział Joseph D. Giarraputo, Wydawca i Redaktor Naczelny magazynu Global Finance.

Raport z pełnymi wynikami konkursu z całego świata zostanie opublikowany w lutowym wydaniu magazynu Global Finance.

Wydawany od 1987 roku Magazyn Global Finance ma czytelników w 163 krajach. Odbiorcami Global Finance są wyżsi urzędnicy korporacyjni i finansowi odpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych w międzynarodowych firmach i instytucjach finansowych. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Londynie i Mediolanie. Regularnie nagradza najlepsze banki i innych dostawców finansowych.