Informacje prasowe


29.12.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium na podium rankingu deweloperów

Deweloperzy zrzeszeni w Polskim Związku Firm Deweloperskich już po raz piętnasty ocenili banki pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych - Bank Millennium znalazł się na podium zajmując trzecie miejsce (w poprzedniej edycji drugie).

Ankiety oceny banków wypełniono ponad 100 razy. Każda firma biorąca udział w Rankingu mogła przysłać jedną ankietę na temat każdego banku, w którym jest kredytowana oraz w którym posiada mieszkaniowy rachunek powierniczy.

- Ranking Banków to przydatne narzędzie dla banków, chcących skutecznie współpracować z deweloperami i udoskonalać swoją ofertę, stając się równocześnie bardziej konkurencyjnymi. To również doskonałe źródło informacji o bankach dla firm deweloperskich – wyjaśnił Mateusz Stachewicz, prowadzący XV edycję Rankingu Banków.

W rankingu wzięto pod uwagę banki, które oceniono w przynajmniej 3 ankietach. Maksymalnie można było uzyskać w sumie 120 punktów. Przyznawano również punkty ujemne, m.in. za brak możliwości prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego w innym banku niż bank kredytujący (-6 pkt), odmowę finansowania przed rozpatrzeniem wniosku oraz za prowadzenie kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego w ramach prowadzonego mieszkaniowego rachunku powierniczego w sposób uciążliwy i kosztowny (- 12 pkt).