Informacje prasowe


01.06.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium na Europejskim Kongresie Finansowym

Już za kilka dni odbędzie się XIII edycja Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF). To jedno z najważniejszych wydarzeń skupiających ekspertów ze świata finansów w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznego Kongresu jest wiarygodność w czasach kryzysu zaufania.

EKF to platforma do poszukiwania i rekomendowania rozwiązań w obszarach najważniejszych dla wspólnego rozwoju gospodarki Unii Europejskiej i Polski. Uczestnikami EKF są prezesi wiodących instytucji finansowych, polscy i zagraniczni politycy kształtujący politykę gospodarczą, makroekonomiści i menedżerowie najwyższych szczebli z sektorów bankowości i rynku kapitałowego, ubezpieczeń, konsultingowego i prawnego, innowacji i IT, a także eksperci ze środowisk naukowych.

Kongres odbędzie się w Sopocie w dniach 5-7.06.2023 r. w Hotelu Sheraton Sopot. Wiodącymi obszarami tematycznymi będą m.in.: nowy porządek na świecie, w Europie i w Polsce, nowy ład w sektorze finansowym oraz nowe technologie w finansach. Zwieńczeniem Kongresu będzie debata prezesów pt. Mapa wyzwań przed sektorem bankowym, w której weźmie udział Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

Przedstawiciele Banku Millennium zapowiedzieli udział w poniższych sesjach tematycznych:

6 czerwca 2023 r. (wtorek)

Honorata Byczyńska, członek zarządu Millennium Goodie i dyrektor w Banku Millennium
Godz. 9:00-10:00: Efektywność operacyjna i koncentracja na kliencie wysoko na agendzie 2023-2025 – jak banki mogą połączyć ogień z wodą?

Wojciech Rybak, członek zarządu Banku Millennium
Godz. 10:30–11:30: Sytuacja gospodarcza na rynku nieruchomości – kredyty, dostępność i sprzedaż mieszkań

Halina Karpińska, dyrektor Dep. Bankowości Elektronicznej
Godz. 10:30-11:30: Skuteczna adopcja AI w sektorze finansowym. Jak etycznie wykorzystać potencjał Sztucznej Inteligencji i uniknąć ślepych zaułków?

Jarosław Hermann, członek zarządu Banku Millennium Godz. 16:00-17:00: Technologia cyfrowa w niewłaściwych rękach: obawy z perspektywy rynku finansowego

Andrzej Gliński, członek zarządu Banku Millennium
Godz. 16:00-17:00: Transformacja CX w bankowości korporacyjnej: jakie są strategie i innowacje dla wzrostu satysfakcji i lojalności klientów?


7 czerwca 2023 r. (środa)

Wojciech Rybak, członek zarządu Banku Millennium
Godz. 9:00-10:00: Nowoczesne rozwiązania w procesie kredytowym – digitalizacja procesu udzielania i monitorowania kredytów

Jarosław Hermann, członek zarządu Banku Millennium
Godz. 12:00-13:00: Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2023-2026

Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium
Godz. 13:30-15:00: Mapa wyzwań przed sektorem bankowym. Debata Prezesów

Szczegółowa agenda wydarzenia znajduje się tutaj: www.efcongress.com/program-ekf-2023link otwiera się w nowym oknie.