Informacje prasowe


20.08.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium mecenasem pierwszego mappingu 3D z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w trakcie Bella Skyway Festival

W dniach 21-26 sierpnia odbędzie się w Toruniu jeden z największych festiwali światła w Europie ― Bella Skyway Festival. Bank Millennium od 6 lat uczestniczy w tym międzynarodowym wydarzeniu jako mecenas wybranej instalacji. W tym roku Bank jest sponsorem pokazu na budynku Collegium Maximum.

Bella Skyway Festival to cykliczne widowisko, które odbywa się w Toruniu od 2009 roku. Festiwal składa się ze świetlistych dzieł sztuki, projekcji oraz interaktywnych prezentacji przygotowanych przez międzynarodowych artystów. W tym roku Bank Millennium, razem ze sponsorem tytularnym festiwalu, spółką TZMO, objął mecenatem niezwykły mapping 3D - zniewalającą projekcję Anny Pytlak i Łukasza Koseli, wzbogaconą o graną na żywo muzykę w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. 40 muzyków będzie akompaniowało projekcjom każdego wieczoru. Jest to pierwszy tego typu projekt i główny punkt programu tej edycji festiwalu.

- Bank Millennium jest mecenasem kultury 360°, ponieważ wspiera wydarzenia kulturalne związane z muzyką, malarstwem, rzeźbą, filmem, teatrem, fotografią, literaturą i performancem - mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium. - W tym roku na Bella Skyway Festival Bank ma ogromną przyjemność objąć mecenatem naprawdę niezwykłe widowisko, które pokazuje człowieka w kulturze - jego różnorodność i zmienność. Temat różnorodności jest nam niezwykle bliski, ponieważ jako sygnatariusz Karty Różnorodności, w pełni ją popieramy - dodaje Iwona Jarzębska.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany już od prawie trzech dekad. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, sięga po kulturę niszową i popularną. Stawia na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 13 lat jest partnerem, a od trzech sponsorem tytularnym największego w Europie festiwalu filmu dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat był mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 5 lat związany jest z Gdańskim Festiwalem Muzycznym i z Bella Skyway Festival w Toruniu. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej. Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival to m.in. 10 instalacji i 5 projektów świetlnych, a także pokazy multimedialne i wydarzania towarzyszące. Program i szczegółowe informacje na stronie www.bellaskyway.pl.