Informacje prasowe


09.08.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium lubi tradycyjny jazz

W najbliższy sierpniowy weekend w Iławie odbędzie się 48. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Bank Millennium od 16 lat wspiera ten jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych w Polsce.

Bank Millennium wspiera wydarzenia kulturalne regionalne i o zasięgu ogólnopolskim, od blisko 30 lat. Charakteryzuje je różnorodność, którą Bank Millennium, jako sygnatariusz Karty Różnorodności, w pełni popiera. Mamy również przyjemność być sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, od 16 lat ― mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.

Jako organizator Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie niezwykle cenimy współpracę z Bankiem Millennium. Bank od wielu lat wspiera festiwal jazzu, dzięki czemu program Złotej Tarki jest bogatszy. Cieszymy się, że Bank Millennium rozumie znaczenie kultury i aktywnie uczestniczy w naszym festiwalu ― mówi Ewa Wiśniewska, dyrektor Festiwalu. ― Wsparcie Banku Millenium od wielu lat jest dla nas, mieszkańców Iławy, turystów i wykonawców wspaniałym przykładem partnerstwa i współpracy pomiędzy sektorem finansowym a światem kultury. Mamy nadzieję, że ten most pomiędzy naszymi działaniami jest na tyle trwały, że przez kolejne lata będzie równie dobrze służył tysiącom miłośników jazzu i mieszkańcom naszego miasta. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie ― dodaje Ewa Wiśniewska.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany prawie trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Stawia na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 13 lat jest partnerem, a od 3 lat sponsorem tytularnym największego w Europie festiwalu filmu dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat był mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 5 lat związany jest z Gdańskim Festiwalem Muzycznym i z Bella Skyway Festival w Toruniu. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych.

Festiwal „Złota Tarka” odbywa się w tym roku w dniach 10-12 sierpnia, w amfiteatrze imienia Louisa Armstronga, a także w Parku Miejskim. W tym roku koncert galowy uświetnią: Lala Czaplicka i Orkiestra Adria, pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki. Odbędą się również m.in. koncerty Vistula River Brass Band i Jazz Band Ball Orchestra Stanley Breckenridge. Pełny program „Złotej Tarki” znajduje się na: http://zlotatarka.pl/.

Bank Millennium w regionie warmińsko-mazurskim wspiera również Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry.