Informacje prasowe


17.05.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium laureatem konkursu The Innovators 2018

Bank Millennium znalazł się wśród zwycięzców szóstej edycji dorocznego konkursu The Innovators, organizowanego przez magazyn Global Finance. W konkursie nagradzane są instytucje finansowe z całego świata, wyznaczające nowe trendy i projektujące najbardziej innowacyjne rozwiązania. Bank Millennium został nagrodzony za widget „Pomoc w podróży” - przycisk szybkiego kontaktu z ubezpieczycielem, dostępny w ramach ubezpieczenia turystycznego w aplikacji mobilnej Banku.

Bank Millennium umożliwia klientom wykupienie ubezpieczenia turystycznego podróży zagranicznych w pełni online – w aplikacji mobilnej oraz w serwisie internetowym Millenet. Dzięki unikatowej opcji „Pomoc w podróży” klienci zyskują możliwość bardzo szybkiego kontaktu z ubezpieczycielem. To niezwykle pomocne rozwiązanie przy okazji wszystkich zagranicznych wyjazdów.

Widget „Pomoc w podróży” Bank Millennium udostępnił jako pierwszy i jedyny bank w Polsce. To specjalny przycisk, dostępny w aplikacji mobilnej bez logowania. Funkcja nie wymaga połączenia z internetem, dzięki czemu klient za granicą nie jest narażony na wysokie koszty transferu danych. Widget pozwala m.in. na bezpośredni kontakt telefoniczny z ubezpieczycielem lub wysłanie do niego smsa z prośbą o oddzwonienie. Treść smsa jest generowana automatycznie - zawiera numer polisy oraz lokalizację klienta. Ubezpieczyciel natychmiast otrzymuje informację o tym, gdzie znajduje się dana osoba i jest w stanie bardzo szybko zorganizować potrzebną pomoc. Dodatkowo funkcja „Pomoc w podróży” umożliwia szybki dostęp do polisy, dzięki czemu klient może łatwo sprawdzić podstawowe informacje o ubezpieczeniu, jak np. czas i zakres obowiązywania polisy.

- Jednym z długoterminowych celów strategicznych Banku Millennium jest ciągłe poszerzanie oferty o nowe, innowacyjne produkty i usługi, często wykraczające poza obszar bankowości. Wszystkie ułatwienia są wprowadzane z zamiarem uczynienia codziennego życia naszych klientów łatwiejszym i wygodniejszym, a w przypadku takich rozwiązań jak „Pomoc w podróży”, także bezpieczniejszym – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Laureaci The Innovators 2018 zostali wyłonieni przez redakcję Global Finance na podstawie informacji dostarczonych przez uczestników oraz analiz przeprowadzonych przez członków redakcji – ekspertów z zakresu innowacyjnych rozwiązań finansowych. Nagrody w konkursie zostaną wręczone podczas uroczystej gali 1 listopada br. w Londynie.

Magazyn Global Finance, wydawany od 1987 roku, ma czytelników w 189 krajach. Odbiorcami Global Finance są prezesi, dyrektorzy generalni, dyrektorzy finansowi, skarbnicy i inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Londynie i Mediolanie.