Informacje prasowe


19.01.2024

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium jednym z najlepszych pracodawców w Polsce

Bank Millennium otrzymał tytuł Top Employer Polska 2024. To prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające stosowanie przez bank wysokich standardów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR oraz silną pozycję Banku Millennium jako jednego z najlepszych i cenionych pracodawców w kraju.

Otrzymany przez bank certyfikat przyznawany jest na podstawie międzynarodowego badania „HR Best Practices Survey”, przeprowadzonego przez Top Employers Institute, które wyłania instytucje, zapewniające pracownikom najlepsze warunki pracy, dbające o ich rozwój i dążące do doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

- Naszą misją jako HR jest stała praca nad tym, by bank był coraz atrakcyjniejszym miejscem pracy, inspirującym do ciągłego rozwoju zawodowego, osobistego oraz kolektywnej współpracy. Z badania wynika, że potrafimy stworzyć wyjątkowe środowisko pracy nie tyko poprzez warunki pracy, dodatkowe świadczenia i benefity, ale potrafimy także zapewnić atrakcyjną ofertę programów rozwojowych, inicjatyw promujących różnorodność, a także włączając się aktywnie w działania charytatywne i ekologiczne wpływamy na kulturę organizacji w Banku Millennium. Dlatego cieszymy się, że bank znalazł się w gronie najwyżej ocenionych pracodawców - powiedział Jacek Chmielewski, dyrektor Departamentu Kadr w Banku Millennium.

Uzyskanie certyfikatu Top Employer poprzedza niezależny audyt, prowadzony w taki sam sposób dla wszystkich firm na świecie. Proces certyfikacji jest gruntowny, trwa kilka miesięcy i obejmuje wiele obszarów: strategię HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, markę pracodawcy, onboarding, szkolenia i rozwój, przywództwo i strategię, benefity i wellbeing, różnorodność i integracja. Nagrody trafiają do firm, które wyróżniają się pod względem realizacji strategii zarządzania zasobami ludzkimi

O Top Employers Intitute
Top Employers Institute jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Dzięki programowi certyfikacji Top Employers Institute, organizacje biorące udział w programie zostają poddane walidacji, certyfikacji i uznawane są za pracodawcę z wyboru. Top Employers Institute został założony ponad 30 lat temu i certyfikował ponad 2 300 organizacji w 122 krajach/regionach na pięciu kontynentach.