Informacje prasowe


22.09.2016

Bank Millennium jako jedyny wyróżniony we wszystkich kategoriach rankingu Newsweeka

W 15. edycji rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka 2016” Bank Millennium zajął drugie miejsce w kategoriach: bankowość hipoteczna i internetowa oraz trzecie miejsce za bankowość tradycyjną i mobilną.

Nagrody Newsweeka przyznawane są w czterech kategoriach. „Bank dla Kowalskiego” to bankowość tradycyjna, gdzie ocenie podlega głównie obsługa w placówkach. „Bank w internecie” - podstawowymi kryteriami są funkcjonalność serwisu transakcyjnego i czas wykonywania podstawowych operacji. W „Bankowości mobilnej” oceniana jest oferta usług dla posiadaczy smartfonów, a w „Bankowości hipotecznej” – do jakiej grupy klientów i na jakich warunkach banki udzielają kredytów na zakup mieszkania i domu. 

- Miejsca na podium we wszystkich czterech kategoriach rankingu jest kolejnym dowodem na to, że strategia banku stawiająca potrzeby i zadowolenie klientów w centrum uwagi w całej organizacji, przynosi efekty – mówi Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Newsweek przygotował ranking wspólnie z firmą badawczą Millward Brown w oparciu o badanie wykonane metodą tajemniczego klienta. Audytorzy odwiedzili 300 placówek ponad 20 banków badając poziom ich usług w podziale na cztery główne kategorie i liczne podkategorie. Na każdym etapie oceniali i punktowali jakość i funkcjonalność poszczególnych usług. O pozycji banków w każdym z rankingów decydowała suma zdobytych punktów.