Informacje prasowe


16.07.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium integruje usługę Millenet Link z kolejnymi programami dla małych i średnich firm

Usługa Millenet Link Banku Millennium, umożliwiająca bezpośrednie połączenie systemu bankowości internetowej z wewnętrznym systemem finansowo-księgowym przedsiębiorstwa, została zintegrowana z dwoma systemami firmy Comarch SA - Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL. Od 1 lipca klienci firmowi Banku Millennium zyskali też możliwość podpisywania zleceń płatniczych bezpośrednio w swoim systemie, przy wykorzystaniu certyfikatu kwalifikowanego.

Usługa Millenet Link, wprowadzona przez Bank Millennium w styczniu 2018 i stale rozwijana od tego czasu, umożliwia bezpośrednie połączenie systemu finansowo-księgowego przedsiębiorstwa z systemem bankowości internetowej, dwustronne przesyłanie danych oraz przekazywanie zleceń płatniczych od klienta do Banku Millennium. Wysłane z systemu klienta firmowego zlecenia trafiają bezpośrednio do systemu bankowości internetowej. Dzięki temu Millenet Link pozwala na znaczną optymalizację procesów w firmie, redukcję kosztów oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa firmy.

- Wprowadzenie usługi Millenet jest kolejnym krokiem wynikającym z realizacji celu, jakim jest proponowanie naszym klientom rozwiązań bezpiecznych i ułatwiających codzienną interakcję z Bankiem Millennium. Przedsiębiorstwa na co dzień borykają się z rosnącą liczbą rozliczeń oraz licznymi problemami operacyjnymi, a jednocześnie szukają rozwiązań optymalizujących pracę. Wprowadzane przez nas rozwiązanie wychodzi poza systemy Banku Millennium i idzie dokładnie w tym kierunku. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku funkcjonuje wiele różnych systemów finansowo-księgowych, dlatego nawiązujemy współpracę z kolejnymi producentami w celu zapewnienia kompatybilności jak największej liczby systemów finansowo-księgowych oraz klasy ERP z usługą Millenet Link. Cieszymy się, że wśród naszych partnerów znalazł się Comarch, dzięki któremu możemy zintegrować Millenet Link z jednym z najpopularniejszych programów dla małych i średnich firm – mówi Andrzej Gliński, członek zarządu Banku Millennium.

– Od wielu lat rozwijamy nasze systemy informatyczne, aby jak najsprawniej obsługiwały procesy księgowo-finansowe, które są realizowane przez przedsiębiorców. Nawiązanie współpracy z Bankiem Millennium i integracja systemów Comarch ERP z usługą Millenet Link to ważny krok w rozbudowie naszej oferty. Dzięki nowej funkcjonalności, wykonanie wielu zadań będzie prostsze i jeszcze bardziej intuicyjne, a zaoszczędzony w ten sposób czas, pracownicy działów finansowo-księgowych będą mogli przeznaczyć na inne obowiązki. Z poziomu systemu informatycznego wykonają przelew, sprawdzą saldo na rachunku czy zaimportują historię operacji, bez konieczności logowania do systemu bankowego. Jestem przekonany, że integracja systemów Comarch ERP i usługi Millenet Link to duży krok na drodze digitalizacji przedsiębiorstw - mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes zarządu Comarch i dyrektor sektora ERP.

Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży. Dzięki modułom dedykowanym każdemu obszarowi biznesowemu (faktury, płace, kasa/bank, sprzedaż, handel z magazynem itd.) jest optymalnym systemem ERP do zarządzania firmą. To najchętniej wybierane oprogramowanie księgowe wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych. Z systemu korzysta już ponad 70 000 firm, z różnych branż i sektorów na polskim rynku. Comarch ERP Optima jest dostępny zarówno w modelu stacjonarnym, jak i w chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać procesami w firmie przez Internet.

Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową. Rozwiązania systemu zgrupowane są w kilkunastu współpracujących ze sobą obszarach. Optymalna konfiguracja i ilość modułów dobierana jest na podstawie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki funkcjonowania firmy. Oprócz wersji serwerowej system dostępny jest również w modelu SaaS (Software as a Service), w którym Comarch ERP XL jest oferowany za pośrednictwem zdalnego dostępu internetowego. Dzięki możliwości swobodnej rozbudowy o kolejne obszary wraz z rozwojem przedsiębiorstwa Comarch ERP XL jest najczęściej kupowanym systemem klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie 6000 przedsiębiorstw z różnych branż.