Informacje prasowe


10.08.2017

Bank Millennium finalistą w trzech kategoriach konkursu BAI Global Innovation Awards

Bank Millennium awansował do finału w trzech kategoriach prestiżowego konkursu BAI Global Innovation Awards. Międzynarodowe Jury konkursu doceniło nowoczesne rozwiązania Banku Millennium, oferowane za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w dniach 4-5 października br. w Atlancie, podczas uroczystej gali towarzyszącej konferencji BAI Beacon.

BAI Global Innovation Awards to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów adresowanych do globalnych innowatorów ze świata finansów. Bank Millennium zakwalifikował się do finałowego etapu zmagań konkursowych w aż trzech kategoriach:

  • “Product and Service Innovation” (innowacja produktowa i usługowa) - do finału awansowała usługa zakupu biletów komunikacji miejskiej i płacenia za parking w aplikacji mobilnej Banku Millennium.
  • “Innovation in User Experience” (innowacja w doświadczeniu użytkowników) – w finale konkursu znalazła się oferowana przez Bank Millennium usługa zakupu ubezpieczenia pojazdu w pełni za pośrednictwem aplikacji mobilnej, z wykorzystaniem innowacyjnej metody skanowania danych z dowodu rejestracyjnego.
  • “Breakthrough Collaboration in Financial Services” (przełomowa współpraca w zakresie usług finansowych) – Jury konkursu doceniło innowacyjne rozwiązania, przygotowywane we współpracy z administracją rządową, dzięki którym klienci otrzymali dostęp do szerokiej gamy usług publicznych za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej.

- Nowoczesne rozwiązania w usługach bankowych ułatwiają życie klientów i sprawiają, że codzienne bankowanie staje się proste i przyjemne. Bank Millennium ma innowacje w swoim DNA, a fakt zakwalifikowania się do finału tak prestiżowego konkursu to najlepsze potwierdzenie tego, że z powodzeniem realizujemy naszą strategię innowacyjności – mówi Iwona Jarzębska, rzecznik prasowy Banku Millennium.

Organizator wydarzenia, Bank Administration Institute (BAI), jest renomowanym stowarzyszeniem zrzeszającym instytucje finansowe z wielu krajów. Od ponad 90 lat wpływa na kształt oraz rozwój światowej gospodarki, prowadząc i publikując badania, będące źródłem wszechstronnej wiedzy o bankowości, aktualnych wyzwaniach i trendach dotyczących przyszłości w instytucjach finansowych.