Informacje prasowe


23.05.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium drugi w rankingu Najlepsi Pracodawcy Polska 2022 w kategorii „Banki i usługi finansowe”

Bank Millennium ponownie zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych pracodawców bankowości i usług finansowych oraz 44 wśród wszystkich firm ujętych w rankingu Najlepsi Pracodawcy Polska 2022 przygotowanym przez Forbes Polska i firmę Statista.

- Zajęcie drugiego miejsca w zestawieniu najlepszych pracodawców w sektorze bankowym i to rok po roku, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Potwierdza, że jesteśmy stabilnym, bezpiecznym, dobrze przygotowanym do zmian pracodawcą, a co najważniejsze docenianym przez własnych pracowników. Ranking powstał przecież na podstawie ich opinii i rekomendacji, na dodatek podczas kolejnych fal pandemii, wywierających ogromny wpływ na cały rynek pracy. Gratuluję również polskim firmom, które razem z nami znalazły się w rankingu Forbesa – mówi Jacek Chmielewski, dyrektor Departamentu Kadr Banku Millennium.

Poland’s Best Employers 2022/Najlepsi Pracodawcy Polska 2022 to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. Podstawą badania była lista około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Listę tę zespół Statisty sporządził na podstawie obszernej analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe czy instytucje badań gospodarczych. Podstawą przyznania wyróżnienia były rekomendacje bezpośrednie, czyli gotowość pracowników do polecania swojego pracodawcy, rekomendacje pośrednie, czyli gotowość pracowników do polecenia innych pracodawców z branży, w której aktualnie są oni zatrudnieni oraz oceny pracowników w kwestiach takich jak m.in. wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej.