Informacje prasowe


01.06.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium doceniony za wieloletnie wsparcie dla polskiego środowiska jazzowego

Decyzją włodarzy miasta Iława Bank Millennium otrzymał tytuł Mecenasa Kultury za wsparcie lokalnej kultury, a w szczególności Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”, jednego z najważniejszych wydarzeń na jazzowej mapie Polski.

Od ponad trzydziestu lat Bank Millennium angażuje się w przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i lokalnym. Jednym z najdłużej sponsorowanych wydarzeń jest Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Za pomoc w organizacji legendarnego spotkania fanów jazzu Bank został uhonorowany przez władze nagrodą Burmistrza Miasta Iławy w Dziedzinie Kultury.

- Współpraca między organizatorami „Złotej Tarki” a Bankiem Millennium trwa już ponad dwadzieścia lat. Wieloletnie zaangażowanie naszego partnera w jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce to modelowy przykład solidnej relacji świata biznesu z lokalnymi instytucjami kultury. Nagroda burmistrza miasta Iławy dla Banku Millennium jest wyrazem podziękowania za dwie dekady wspólnego działania na rzecz muzyki jazzowej – powiedział Dawid Kopaczewski, Burmistrz Iławy.

Uroczyste wręczenie statuetki oraz listu gratulacyjnego odbyło się 30 maja w Kinoteatrze "Pasja". W imieniu Banku Millennium nagrodę odebrał Dariusz Spirydowicz, dyrektor regionalny.

- Tytuł mecenasa kultury miasta Iława jest dla nas dużym wyróżnieniem. Cieszymy się, że od wielu lat możemy pomagać w rozwoju polskiego środowiska jazzowego, które w tej dekadzie będzie obchodzić stulecie istnienia. Możliwość wspierania lokalnych inicjatyw kulturalnych jest dla nas powodem prawdziwej dumy – powiedział Dariusz Spirydowicz.

Bank Millennium od trzydziestu lat wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Jesteśmy mecenasem kultury 360°, ponieważ promujemy ją w niemal wszystkich formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Sięgamy do kultury niszowej i popularnej. Stawiamy na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 17 lat Bank jest partnerem największego w Polsce festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundowaliśmy nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. Ponad dekadę byliśmy mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnej inicjatywy Banku i TVP, której celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Wsparciem Banku Millennium były objęte takie inicjatywy kulturalne jak Gdański Festiwal Muzyczny, Festiwal „Dwa Teatry”, Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej, Bella Skyway Festival czy festiwal Sacrum Profanum.