Informacje prasowe


22.06.2020

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium czterokrotnie na podium rankingu Gwiazdy Bankowości

Bank Millennium został uhonorowany Gwiazdą wzrostu w tegorocznej edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości, organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną wspólnie z firmą doradczą PwC. Bank znalazł się też na drugim miejscu w kategorii „Relacja z klientem”, w której oceny dokonują klienci, zdobywając miejsce na podium w tej kategorii już drugi rok z rzędu. Bank zdobył również brązowy medal za całokształt działalności w kategorii głównej konkursu, a także w kategorii „Gwiazda innowacyjności”.

Gwiazdy Bankowości to ważne wyróżnienia. O wygranej w kategorii „wzrost” zdecydowały m.in. dynamika aktywów, przychodów, zysku netto oraz akwizycji klientów w 2019 roku. Na sukces banku złożyło się m.in. przejęcie Euro Banku.

- Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tak wielu nagród, a w szczególności z pierwszego miejsca w kategorii „wzrost”. Rok 2019 był dla Banku Millennium rokiem niesamowitym. To był rok wzrostu. Urośliśmy w trzech wymiarach: rozwoju organicznego, rozwoju cyfrowego oraz fuzji i przejęć. Biznes Banku Millennium zwiększył się pod względem liczby klientów, ale także wolumenu aktywności. Mieliśmy dwucyfrowy wzrost we wszystkich obszarach bankowości detalicznej i korporacyjnej, od 10 do 20 proc. w szerokiej palecie produktów. Dodatkowo, mocno rozwijaliśmy ofertę cyfrową, którą kierujemy do naszych klientów. To właśnie w tym roku wystartowaliśmy z zupełnie nowym serwisem internetowym i mobilnym. Bardzo widocznym obszarem wzrostu było przejęcie Euro Banku. Bank Millennium dokonał przejęcia, fuzji prawnej i pełnej integracji Euro Banku w czasie krótszym niż rok. Była to prawdopodobnie najszybsza i najpłynniejsza integracja w sektorze bankowym – mówi Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

O miejscach w kategorii głównej konkursu „Gwiazdy Bankowości” zdecydowały wyniki w poszczególnych kategoriach oraz niezależna ocena kapituły konkursowej.

Laureaci kategorii „Relacja z klientem” zostali wyłonieni na podstawie wyników badania internetowego przeprowadzonego przez firmę doradczą PwC na potrzeby konkursu „Gwiazdy Bankowości”, na próbie 12 tys. klientów, na temat ich relacji z bankiem głównym.

W kategorii „innowacyjność” kapituła oceniła wdrożone przez banki nowości, wzięto też pod uwagę wskaźnik cyfryzacji klientów.